Čelsi se vratio na pobednički kolosek

Autor: Boban Filipović
subota 01.10.2016.
17:54

'Plavci' prekinuli seriju loštih rezultata trijumfovm u Halu, Van Anholt spasao Sanderlend novog poraza, kao i Paje Vest Hem, a pobednika nije bilo ni u duelu Votforda i Bornmauta.

BETA/AP Photo/Tim Ireland

Odigrana su još četiri meča 7. kola Premijer lige tokom ovog subotnjeg popodneva, a zanimljivost je da ni nakon šest završenih utakmica još uvek nije viđena pobeda domaće ekipe.

Konteova reforma sa izostavljanjem Ivanovića i Kejhila je dala rezultat na gostovanju u Halu, odakle se Čelsi vraća sa sva tri boda.

'Plavci' su prekinuli post od tri meča bez pobede u prvenstvu i golovima Vilijana i Dijega Košte u rasponu od 61. do 67. minuta stigli do pobede. Oba pogotka 'Plavaca' ličila su kao jaje jajetu, sa ivice šesnaesterca otvorenim desnim stopalom u malu mrežu levog ćoška Maršalovog gola.

Brazilac sa španskim pasošem je definitivno bio igrač utakmice jer je namestio prvi gol, a drugim rešio sve dileme.

Fenjeraš Sanderlend je konačno prekinuo crnu seriju od pet vezanih poraza.

Vest Brom je poveo na 'Stadionu Svetlosti' preko preporođenog Nasra Čadlija u 35. minutu, golman 'Crnim mačaka' Pikford je kao mačka skinuo pokušaj Rondona desetak minuta pre kraja i dao krila svojim saigračima, koji pet minuta kasnije golom levog beka Van Anholta postižu gol koji im donosi prvi bog još o dprvog kola i gostovanja u Sautemtonu.

Bornmaut je dva puta vodio u Votfordu, ali su 'Stršlejnovi' oba puta uspeli da se vrae u egal i da osvoje bod.

Kalum Vilson je bio strelac prvog gola na utakmici posle pola sata igre, kapiten domaćina Troj Dini je poravnao na 1:1 posle pet minuta igre u nastavku, Džošua King je nešto posle sata igra vratio prednost 'Trešnjicama', ali je rezervista Isak Sakses ekspresno doneo novo izjednačenje.

Vest Hem je prekinio crni niz od četiri uzastopna poraza, ali Midlsbro nosi bod iz Londona.

Boro je poveo  preko Kristijana Stuanija početkom drugog poluvremena, Urugvajac je bio najviši u skoku nakon jednog kornera, tukao glavom, lopta nije dotakla mrežu, Mark Nobl ju je izbio u polje, ali je glavnom sudiji stigao signal da je lopta prešla gol liniju.

Pet minuta kasnije usledila je magija Dimitrija Pajea, koji je nanizao nekoliko gostujućih igrača pre no što je zatresao mrežu.

Zadnji vezni 'Čekićara' Kujate je desetak minuta kasnije postigao gol, ali je on poništen zbog prekršaja, a rezultat se do kraja nije menjao.

12:09

Čelzi će da dobija većinom ove slabije protivnike, ali čim naleti na malo jaču ekipu odmah raspad sistema.

Vukk
Saturday, 01.10.2016
23:01

Moze li mi neko reci koja je bila postava Celsija? :-)

CHOsen One
20:41

TibonDejv KEjhil Luiz AlonsonKantenMatic Willy MozesnEden Dijego

superfrankielamps
22:57

Da sam ja trener Celsija, natjerao bih ih citav trening da vjezbaju pasove. Oni ljudi taman krenu u neki napad, reklo bi se uradice nesto, i onda naprave gresku u dodavanju. Hiljadu puta krenu u kontru i onda dodaju loptu 2 metra iza ledja, pa dok se ovaj igrac vrati po loptu, sve propade. Najgori sto se tice dodavanja su Ivanovic, Kejhil i Kante. Azaru se cesto desi da lose doda loptu jer kao da unaprijed razmislja sta ce uraditi. Matic i Oskar imaju uzasan prijem lopte, oni kad prime loptu po zemlji, treba im 3 sekunde dok je iskontrolisu tako da bi mogli da urade nesto sa njom. A Kante me stvarno razocarava, zapravo sad ne vidim svrhu zasto je doveden. Ako cemo igrati sa 2 zadnja vezna, onda ok. Ali za ovu formaciju 4141 vec smo imali Matica i Mikela, bolje da smo doveli nekog ofanzivnijeg. Matic je danas dobro odigrao, ali neko bi trebao reci Konteo da je on uvijek bio i bice zadnji vezni. Ovako kad ga postavi naprijed, samo kvari fluidnost.

Janacko
22:01

Popedili su jednu od najjacih ekipa u pl

ATLEICO-CHELSEA LIFE
21:09

Treba nam jedan stoper kao sto je Curtis Davis jedno krilo i to je to. Courtois bio dobar danas da je Kante dao onu sansu kod praznog gola bilo bi 0-5

SAB
20:36

Kakav je panj onaj Kante, da jednu najobicniju loptu ne moze da sutne precizno, sve lete u oblake

NIKE
21:10

Defanziva mu je 9 od 10, ali tačno što kažeš da puca na prazan gol od 10 bi jedva 3, 4 pogodio.

SAB
13:14

Ma kakvi 3,4 dao bih mu nuluuu za sve

Bratuska_Blueboy
20:06

Dobro da smo pobedili, stvorili smo dosta sansi moglo je biti i 0:4, ali pasovi, organizacija igre panika vidi se da ekipi fali kapiten i samopouzdanje, moram pohvaliti Mozesa decko je stvarno impresivan opasan kako primi loptu.

Стерлинг Арчер
18:46

Jel moze neko da mi kaze kakav je bio Alonso ?

18:29

Bravo momci samo napred nadam se boljem pogotovo nakon januara AKO dovedemo jednog ili barem dva krstena stopera!!!

Carina
09:00

Kristensen plus jos jedan. ALi, dosta ce pomoci da Ivanovic i Kejhil budu prodati, dosta je njihovih brljotina...Bane vec drugu godinu u Celsiju na staru slavu...

18:22

Willian osim gola nista. Treba nam michy umesto mosesa i 4-4-2 umesto cahila zuma.

Carina
18:18

Mi smo postali Inter, pobedjujemo na silu i na povremeni individualni bljesak. Jesmo pobedili ali igra nista, dva ista suta dva gola. Ohrabruje sto je Kurtoa poceo da brani i sto nismo primili gol, ali Kejhil i dalje los i nesiguran. Nista ovo nece da zamaskira, mora mnogo bolje, mada smo trenutno u toj fazi da nam je svaka pobeda zlato.

Paklena pomorandza
18:11

Subota,16.00 udarni termin gde se igra vise utakmica Premier lige a kanal koji prenosi premier Sportklub ne daje ni jednu utakmicu,od keca pa do sportklub 6,ambalivable!Naravno,Spance mora da se prenose Sevilja vs Alaves na kecu,na dvojku Roteram vs Kasal, na trojku Spanski rukomet,na 4-ku nista,na 5-cu Kinezi a na 6-cu Skoti!Dali ovi ljudi imaju pojma sta narod vise voli da gleda i koja je liga najgledanija?!Utakmice iz primeru obavezno prenose nevezano koji je termin i na 1,2,ili 3 obavezno idu utakmice a danas ni jednu iz premier ligu,skoro svakji vikend "ista pesna".Spasa za nas ljubitelje Premier ligu je da se nadje neko i da otkupi prava za prenos utakmice pa i pred pocetak utakmice da ima nekji studio,pa posle odigrano kolo opet neko studio gde bi se analizirala igra,sudjenje,sporne sutuacije i tako dalje.Nesto slicno rade Bugari gde su nekoliko sezona bili striktno vezani za Premier ali sada su nekako to "razvodnili" i prenosom Francuske lige ali ljudi rade vrlo kvalitetne prenose,komentari pre i posle utakmice,analize.Izgleda nacekacemo se kvalitetnih prenosa mi ljubitelji Ostrovskog fudbala.

Carina
20:02

Inace, Hal-Celsi je bio na cetvorci

21:14

Ja imam samo 1,2,3...proverio programsku semu i ne pise da ide Hal vs Celzi vec samo fudbal,ok.Ali najveci broj korisnika ima 1,2 i 3 i neznam zasto na primer Roteram vs Kasal ne bi "zamjenili mjesta" Hal vs Celzi,sigurno interes i gledanost je daleko daleko veca.

admini-retardi
20:04

I mene je to iznerviralo.Prenose rukomet i dve utakmice Cempionsipa,a od PL nista.Kao da ce taj mec u rukometu biti gledaniji od PL.

lamps8
18:09

moze prodje ova formacija 3-4-3 jos sa zumom i terijem bice bolje najveci problem opet nemamo kreativca u igri sve nam zavisi od azara i vilijana.

Lazalaza
18:08

usao sam na maxbet da igram lucky six dok je igrao celsi.smor zivi.kao muve bez glave

LuisSuarezFB
18:06

Kosta isti kao i u prvoj sezoni u Celziju. Po jedan gol na skoro svakoj utakmici i to vredni. Lepo

West London
18:04

U potpunosti zaslužena pobjeda,diego igračina,naš najbolji igrač igrač do sad,kante je prvo odradio fantastično,willian je zabio gol ali može bolje i mora,a eden kad bi se vratio u formu od 2 godine,mislim da bi to bilo dobro,jer nam stvarno treba on u formi neće diego uvijek moći nositi,dobra utakmica,da je fabregas igrao možda bi ih prije slomili ali dobro je i ovako,sad čekati na SB-u leicster i tu upisati 3 boda,bolje bi bilo ozračje i sve,Come on Chelsea,#CFC KTBBFH:)

CHOsen One
18:03

Fanstasticno. Azar,Dijego, Kante kakva tri igraca, kako su odigrali danas, perfektno. Nema Ivanovica, odmah clean sheet, kad se vrate JT i Zuma odbrana ce samo biti jos bolja, Alonso odlican, kakva pobjeda, CTID!nDon't worry bout a thing, cause every little thing's gonna be alright! :P

Ole Gunar Solšer
18:02

I posle kaze King da je Vilijan samo trkac... Dobar Celsi u drugom poluvremenu, Kosta se konacno fokusirao na fudbal.

Carina
20:03

To sto mu je sela jedna lopta i dao gol odjednom znaci da nije ocajan na 7 utakmica?

20:05

On je bio jedan od najgorih na terenu,ali ti si primer neznalice cuo si da je postigao gol i mislis da je pokidao

Roči Salamanka
18:01

Nije Hal ravan protivnik pa da kazemo da su se vratili,jos ima tu pogubljenosti u igri ali vidi se da ih je Konte izribao.

SAB
20:37

Ma mnogo ih izribao, ovo je bila cista sreca, nema ni jedan napad da je stvarno napad, sve iz supljeg u prazno i obrnuto. Nema nikakve promene u igri od prosle godine