Čelsi prekinuo post, Njukaslu malo 2:0 protiv Vulvsa...

• 25. februar 2012.

• 18:00

Konačno malo radosti i za navijače Čelsija. ''Plavci'' danas ubedljivo savladali Bolton i prekinuli duži niz bez pobede. Njukasl prokockao dva gola prednosti protiv Vulvsa, VBA deklasirao Sanderlend.

U današnjoj utakmici 26. kola Premijer lige Čelsi je na Stamford Bridžu ubedljivo savladao Bolton i donekle poporavio raspoloženje u klubu posle serije neuspeha.

Posle prvog poluvremena bez golova, David Luiz je na početku drugog dela igre ''otključao bravu'' gostiju. Defanzivac ''plavaca'' odlično se snašao u protivničkom kaznenom prostoru i smestio loptu u levi donji ugao.

Drogba je u 61. minutu duplirao prednost, a konačnih 3:0 postavio je Lampard u 79. minutu posle odličnog centaršuta Mate sa desne strane.

Bane Ivanović je odigrao svih 90 minuta u domaćem timu.

Njukasl je na svom terenu igrao samo 2:2 sa Vulverhemptonom, iako su ''svrake'' posle 18 minuta igre imale prednost od dva gola, koju su im doneli Sise i Gutijerez. Drugo poluvreme donelo je drugačiju sliku na terenu, pa su Vulvsi sa dva gola stigli do važnog boda u borbi za opstanak.

Nenad Milijaš je bio na klupi za rezerve u gostujućoj ekipi, ušao je na teren simbolično, tek u nadoknadi vremena...

Vest Bromvič je naneo pravi debakl Sanderlendu na svom terenu, a u centru pažnje bio je dvostruki strelac Odemvinge.

Pogrebnjak je golom u ranoj fazi meča doneo pobedu Fulamu na gostovanju Kvins Park Rendžersu, dok je jedino u Viganu, gde je gostovala Aston Vila, meč završen bez golova.