Čelsi bolji 'na kreču' od Barse!

Autor: Miloš Marković
sreda 29.07.2015.
08:12

Čelsi i Barselona su odigrali uzbudljiv meč na pripremama u okviru Međunarodnog Kupa šampiona.

BETA/AP Photo/Carolyn Kaster

Rezultatom 2:2 u regularnom delu, Čelsi i Barselona su razgalili navijače uzbudljivom igrom.

Plavci su došli do vođstva preko Edena Azara, koji je na sjajan način završio solo akciju nakon deset minuta igre.

Nakon pauze, Barselona je preuzela kontrolu nad utakmicom, Luis Suarez je iskoristio grešku i savladao Kurtou u 52. minutu za izjednačenje.

Sandro Ramirez je potom doneo vođstvo katalonskom timu sjajnim udarcem u 66. minutu utakmice, a nakon toka je loša intervencija golmana Masipa omogućila Kejhilu da londonskom timu donese izjednačenje za konačnih 2:2.

Meč je ušao u penal završnicu u kojoj je Čelsi pogodio 4 od 4, dok su za Barsu neprecizni bili Pike i Halilović.

Inače, Matić i Ivanović su odigrali svih 90 minuta u Murinjovom timu.

Na Internacionalnom Kupu šampiona sinoć je odigran još jedan meč.

Sastali su se Klub Amerika i Benfika, koja je slavila takođe nakon boljeg izvođenja penal serije, kojoj se pristupilo nakon 90 minuta bez golova. Benfika je u 16. minutu imala priliku da povede, i to sa bele tačke, ali je Žonas promašio penal.

Šta više, portugalski tim je od 70. minuta igrao sa igračem više, obrzirom da je Buron dobio crveni karton, ali Benfika nije uspela da materijalizuje brojčanu nadmoć.

Vredi pomenuti da je u portugalskom timu nastupio i srpski reprezentativac Fejsa, koji je do 65. minuta bio na terenu. Filip Đuričić je meč gledao sa klupe.

34 Komentara

Wednesday, 29.07.2015
16:28

Kakav prodor Azara. On i Depaj su pravi naslednici Ronalda i Mesija.

The KING(guapo)
16:58

Samo nemoj da mi Azara poredis sa tim dizacom tegova,Fudbal pratim od 1998.god i Azar je nesto najbolize sto sam video da moze prici Mesiju.

superfrankielamps
20:31

Kakav Depaj, pola ljudi jos nije ni culo za njega, dobar je on, ali ne mozes ga jos poredit sa Azarom isto kao sto ni Azar se jos ne moze porediti sa Mesijem i Ronaldom.

18:50

Šta ako ti kažem da sam bio u Moskvi na finalu Lige Šampiona 2008. ? Fudbal sam takođe počeo pratiti pre početka XXI veka. Mesi i Ronaldo su bili nedodirljivi do pojavljivanja Depaja i Azara. Kakvi majstori!

ppera 1
14:25

Sve mi se čini da će pre Bartra shvatiti da je promašio sport, nego što će ga Barsa prodati, pozajmiti ili šta već? Isto važi i za Sergi Roberto-a, Douglas-a, pa i Munira, mada oni ređe ulaze u igru od Bartre. Pedro je već druga priča, jer valjda odlazi? Ne znam šta su uradili Haliloviću, ali je on sve gori i gori - bio je bar tri puta bolji kada su ga tek doveli. Možda to i nije Barsino (ne)delo, jer je dečko sve nadmeniji kako je sve lošiji, ali bi svakako i njega trebalo da se što pre oslobode...

Barça el honor
14:06

Pozitivno sam iznenadjen igrom Barse,lepo su delovali na terenu,puno sansi su stvorili. Nije bitno ko je igrao,zato i sluze ove utakmice.Sandro je bio odlican,Roberto odligrao dobro na poziciji desnog beka. Zamerka za Masipa,on je treci golman tako da sto je branio to je to,kao i zamerka za Bartru koji je bio los,protiv Mancestera takodje lose odigrao,na ovoj turneji verovatno i najgori,zatim Matije koji je bio dosta nesiguran,Azar i Kosta su im pravili mnogo problema.Ubrzo ce i ostali igraci sa produzenog odmora da se vrate i onda krece ono pravo.

13:23

Kenedi kakva zver od igraca,kaze Murinjo da mu rade na radnoj dozvoli .Odusevio me decko brzina,eksplozivnost,snaga,tehnika sve ima.

Carina
14:21

Brine me sto je ovo samo proba, da nam ga ne mazne neko. Mada po slikama vidim da se vec odomacio, ali nikad se ne zna, samo cekam potvrdu, pa onda u Vitese da se proseta Holandskom ligom...

14:55

Nece ici u Vitese ili bilo gde na pozajmicu,zato sto pokusavaju da mu zavrse dozvolu za PL..tako kaze Murinjo

lamps8
13:21

dobra igra u napadu pogotovo dok je odbrana dekoncentrisana bez terija to deluje ne organizovano,aspijeva greska pa onda banetova i mozesova,mora se dovede stouns i levi bek obavezno.

West London
11:46

Gledao sam cijeli susret i mogu reći da odavno nisam gledao bolju utakmicu eden maestralno odigrao a barcelona ima fantastične mlade igrače iako nisu igrali neymar i messi pokazuju da mladi koji dolaze nisu tu samo radi popunjavanja broja igrača chelsea me oduševio sada se treba pripremiti za susret s arsenalom.

Ter-Stegenn
11:25

Sandro je odlicna zamena za Pedra..

Uroš M.
11:17

Au bajo moj kakvi golovi... I da, sto kaze jedan znalac odavde, Azar ne zna nista, predje 2 igraca i stane! :D

Carina
11:52

Ono su bili Rakitic, Buskec, Pereira i Matje, cini mi se...Svidja mi se kako je rutinski dao gol, nadam se da ce mu takva zavrsnica biti kroz sezonu, znao je dosta cesto da promasi zicere.

SAB
10:45

Predivan penal je izveo Falkao

Plasticni Ja
10:43

Kakva je igracina Hazard, ala ih je izlemao kod 1. gola.

Leo barselona
12:05

vi ste samo jedan mali plasticni klub

Berba9
Thursday, 30.07.2015
15:47

Odgovor ti je skroz nevezan za komentar, kakve veze ima to sto si ti napisao sa golom koji je postigao Azar?

Carina
14:21

Koliko si golova dao protiv Celsija Leo? XD lol

Carina
09:56

Dve majstorije i dva gola posle gresaka, ne znam stvarno sta je u pitanju, mozda ovaj vazduh Americki ne odgovara, kardinalne greske odbrane na svakoj utakmici. UA AMERILONA NIJE PRESLA LINIJU KOD SUAREZOVOG GOLA, ALI PRAVDA JE ZADOVOLJENA, Celsi je pobedio na velikom Internacionalnom Championship kupu XD hahaha salim se, nismo mi Arsenal XD