Čanova magija za korak bliže Ligi šampiona

ponedeljak 01.05.2017.
22:53

Liverpul je zabeležio izuzetno bitnu pobedu protiv Votforda u okviru 35. kola Premijer lige. Čanova majstorija obeležila utakmicu.

EPA/GERRY PENNY

Jirgen Klop i njegovi puleni će do kraja prvenstva u Premijer ligi odigrati još tri utakmice u borbi za plasman u Ligu šampiona, a danas su stigli do izuzetno važnih bodova u duelu sa Votfordom.

Oni su kao gosti slavili sa 1:0 fenomenalnim golom Emrea Čana, po mnogima i najlepšim golom ove sezone u Premijer ligi.

Počelo je loše po Liverpul jer se povredio Filipe Kutinjo, jedan od ključnih igrača Liverpula u sezoni. Nakon pet minuta je primio udarac, a zatim je u 13. minutu morao da izađe. Tada ga je zamenio povratnik Lalana, koji je u 42. minutu imao do tada najbolju šansu na meču.

On je uhvatio volej, lopta je očešala levu stativu, ostalo je 0:0.

I kada su svi mislili da će se na odmor otići uz rezultat 0:0, desio se trenutak kada je Emre Čan dobio inspiraciju da izvede makazice nakon izuzetnog pasa Lukasa Leive.

Brazilac beleži novu asistenciju, Čan je izveo "makazice" za 0:1.

Liverpul je i u nastavku bio nešto bolji rival, ali bezkonkretnih prilika za gol. Votford je imao jednu šansu prekoEtijena Kaupea, ali je njegov udarac završio preko gola.

Staridž je pred kraj utakmice pretio, mogao je da ugrozi Gomeša nakon odličnog solo prodora kada je prešao trojicu, ali bez uspeha, golman domaćih mu je odbranio.

Gosti su priveli meč kraju kako su i očekivali, uspeli su da zadrže prednost iako je Sebastijan Prodl pogodio prečku u poslednjem minutu nadoknade, pa sa velikim samopouzdanjem ulaze u samu završnicu prvenstva kao favoriti za plasman u LŠ.

Inače, Marko Grujić danas nije igrao na ovom meču.

10:06

Fanovi Liverpula ne brinite.Murinjo će do kraja da odigra sve nerešeno i to 0:0.Jedino ako se ne razgoropade one bedevije u navali i ne postignu bar jedan gol.Žalosno je dokle su spali sa igrom i plasmanom moj Junajted,Liverpul i Arsenal.

mrancic
10:01

Odličan gol.Sad će seo Čanu ,koji je inače ove sezone pružao slabe partije,pričati kao o Mihtarijanu kad je dao prelep gol a posle toga ga nema u igri Junajteda.Kao da oni paretine dobijaju samo da dodaju suigračima lopte.

ZVEZDA PRVAK PONOVO
06:08

Celsi prvak.U prva 4 i Totenhem,Liverpul i Mancester Siti,jer Junajted ima jako tezak raspored do kraja ali ce i oni u LS kao pobednici LE

remedyynwa
03:29

Bravo momcino, dobar. Kutinjo nije teze povredjen bar tako kaze na gramu. Bitna pobeda. Pominjete onu precku ali i Adam je zazvonio istu

Gorila u magli! LFC
01:44

niko da spomene onu precku iz prve Lalane?!

BenkovackiManitas31*
01:28

Realno Liverpul zasluzuje LS, bili su konstantni cele sezone, uvek 3-4 mesto. Tabela taman odslikava pravu sliku stanja, mozda eventualno Siti treci a Liverpul 4.

SAB
00:07

Inace Marko Grujic je prosek, takvih proseka ima koliko oces, kod nas je jedino prenapucan jer zna nesto za nas fudbal. Najjaca su mi bila poredjenja sa Dzerardom i njegovom osmicom.

Poznavalac
Monday, 01.05.2017
23:22

Kakav pogodak,neverovatno...dobiti sada soton i mildsbro kuci i ne izgubiti od cekicara i eto je LS,sami brojimo svoju sudbinu ali kako united ima paklene raspored sasvim je realan plasman u top 4.

Milan Petrovic1
09:54

Ako imate 7 Bodova na kraju kao sto si rekao postoji mogucnost da budete 5. Najverovatnije necete, jer ne moze Junajted da pobedi sve do kraja, ali postoji ta mogucnost :)

Chella_ynwa
23:08

I na kraju smo imali vise srece nego pameti, precka nam je mozda spasila sezonu.

VernesDelic8 LFC
09:00

Jbg i mi smo precku imali

(anti)talentovan lik
23:07

Nevjerovatno kakve stresove priredjuju kad brane prednost u poslednjih 10 minuta...

Chella_ynwa
23:06

Dobro je, iskoristili smo kikseve konkurencije. I to je uz magican gol Cana jedina dobra stvar na ovoj utakmici. Mora to mnogo bolje ako mislimo da dobijemo So'ton i Vest Hem.

dacha
23:05

Jeste da smo bili bolji ali ovo se zove sreća

äxwell
23:05

Kako sam u proslom kolu napisao da su zaboravili igrati protiv ovakvih timova danas su se opet sjetili. Emre i bez gola po meni bio igrac utakmice..Nije imao ni jedan pogresan pas..Sto je za njega prava rijetkost..Origi po meni opet uzasan i u ovoj utakmici. Ne znam sta mu se desava..Staridz mora dobiti sansu u sledecoj utakmici. A sto se tice Kutinja mislim da ce biti spreman za sledecu utakmicu..Dobio je modricu po misicu...Al nista strasno sve u svemu..

Скаузерлија
23:05

Чим се Лалана појавио одмах је боља транзиција лопте. Како би овај тим лепо играо када би био комплетан не смем ни да замислим...nИначе, игра Пула све у свему лоша као и на претходна два гостовања. Имали смо пар лепих прилика и Гомез је још лепше то бранио али ниједна од тих прилика није била плод израђене акције. Вотфорд не готивим од онда када су онако бесрамно шутнули Јокановића, нисам их готивио ни под Санчез-Флоресом а не готивим их ни сада јер играју прљаво. И даље не могу да се начудим колико Ливерпулова одбрана игра лоше онда када је најбитније.

23:51

Ne moras da zamisljas kako bi igrali da je tim kompletan, samo pogledaj prvi dio sezone.

23:51

_mladen_
23:04

Mec nije mogao gore da pocne, povredom Kutinja, ali izborise se nekako. Ovo kolo je LIverpulu sve isplao kako treba, mislim da ce uspeti na kraju da izbore Ligu Sampiona.

djomla1990CFC
23:01

Joj joj Liverpule,velika sreca..Ne vjerujem da onako sebi mozete dopustiti da vam covjek u 94oj minuti ostaje sam,sve dobro sto ste radili u toku tekme,u zadnjoj minuti mozete prokockati..Svaka cast za Emrea,vjerovatno i gol sezone,a i gol koji bi vam mogao donijeti ligu sampiona..Sve je na vama,ako pobijedite sve do kraja,to je to..Ja vam iskreno to zelim samo zbog Klopa i ovih nafuranih navijaca iz Manchestera,koji su vec i prije pocetka sezone najavljivati kako ce se prosetati ligom..

xman
23:00

Nevjerovatno bitna pobjeda, po mom misljnju bice dovoljno 6-7 bodova za trece a mozda i 4 boda za cetvrto mjesto.. idemo Klopo do LS sledece sezone..YNWA

liverpoolfc
23:00

Bravo. Samo napred. Vazna pobeda

mak_juventino
22:59

Bitna pobeda , izborena teze nego ocekivano ! Liverpool bice 4ti , City 3ti , Totenhem 2gi , Chelsea Sampion !

22:59

Dobra igra i veoma vazna pobeda za nas. Sad slobodno mogu reci da je liverpul pobednik kola. Perfektan gol dzana a drago mi je i zbog lukasa koji je poceo da deli asistencije. Samo se nadam da sa kutinjom nije nista ozbiljno. Bravo momci, idemo dalje.nY N W A

22:58

Ufff jbt vise hocul ikad odgledat utakmicu a da ne moram drhtat nFirmino tanak wajnaldum u napadu nesiguran nAli cestitke EMRE CANU za pobjedu i za onaaj prelijep goonJos 3 utakm.do kraja nadam se da necu osjedit u 21god. zbog njih

22:58

Liv i City ce na kraju u LS. Mancester mozda preko LE. Arsenal tesko, 2 ekipe treba da kiksnu da bi bili medju 4, a imaju derbi sa Junajtedom. Tako da od toga nista. Junajted ima jos sa Arsenalom, plus Crystal palace, Southampton. Bilo bi lepo da gledamo 5 ekipa u LS. Ako se Liverpool ne pojaca, kvalitet + kvantitet ne gine im 5-7 mesta sl. sezone. Nije provokacija ovo, nemojte me shvatiti pogresno. Pozz

23:09

Naravno da nije provokacija, kriminalno kako nam je klupa bila kratka u jeku sezone.

Stefan Išizaki
01:31

Odbrana je kriminalna. Levi bek, još jedan centralni bek, krilo i napadač. Negde sam pročitao da je Daglas Košta potencijalno pojačanje. Taman bi se oformio brazilski trio Košta- Kutinjo-Firmino.