Burno na ''Anoeti'', Espanjol odneo bodove!

nedelja 20.09.2015.
00:10

Najuzbuljiviji meč dana u Primeri odigran je u San Sebastijanu, gde je Espanjol u dramatičnom finišu savladao domaći Sosijedad.

BETA/AP Photo/Manu Fernandez

U poslednjoj utakmici subotnjeg programa u okviru četvrtog kola Primere, Espanjol je kao gost savladao Sosijedad sa 3-2.

Počelo je odlično za domaće, poveli su već posle 20 minuta igre, golom Agirečea, ali su im kola krenula nizbrdo od 42. minuta, kada je golman Ruli skrivio jedanaesterac i zaradio direktan crveni karton.

Moreno je realizovao najstrožu kaznu i na odmor se otišlo rezultatom 1-1.

Brojčanu prednost na terenu gosti su iskoristili u 71. minutu, kada je Enco Roko pogodio za potpuni preokret - 1:2.

Ali, ekipa Sosijedada se nije predavala, pa je u 86. minutu Žonatas izjednačio na 2-2.

Ipak, domaći nisu izdržali do kraja, nisu uspeli da sačuvaju vođstvo, a gol odluke u korist Espanjola postigao je Ernan Perez u 90. minutu meča - 2:3.

Sosijedad je i posle četvrtog kola bez pobede, ima samo dva osvojena boda, a Espanjolu je ovo drugi trijumf i sada ima ukupno šest bodova.