nedelja 19.03.2017.
17:28

Na ulasku u finiš bundesligaške sezone, tim iz Gelzenkirhena sve bolje stoji na tabeli. U prilog tome i današnja pobeda u Majncu.

Epa/Friedemann Vogel

U prvoj današnjoj utakmici 25. kola Bundeslige, Šalke je kao gost savladao ekipu Majnca rezultatom 1:0, što je ovoj ekipi druga uzastopna pobeda u šampionatu Nemačke.

Prvo poluvreme proteklo je bez golova, a tek što je počelo drugo, u 50. minutu meča, Sead Kolašinac je postigao gol odluke. Bila je to akcija Gvida Burgštalera koji je sa leve strane asistirao Kolašincu u kaznenom prostoru domaćih, a reprezentativac BiH tu priliku nije propustio - 0:1.

Nešto kasnije, Krkić je mogao da ekipi Majnca donese izjednačenje, ali je Farman odličnop reagovao, a do kraja su gosti propustili par prilika da svoj trijumf učine još ubedljivijim.

Našeg Matije Nastasića danas nije bilo u sastavu ekipe Šalkea, koja je sada deveta sa 33 boda, a Majnc je ostao na 29, na 12. poziciji.

Ovo kolo kompletiraće derbi meč između Menhengladbaha i Bajerna od 17:30h.