Bronza za Panamu!

Autor: Boban Filipović
nedelja 26.07.2015.
18:43

Sjedinjene Američke države ostele su bez medalje na KONKAKAF Gold Kupu pošsto su u utakmici za treće mesto poraženi od Paname na penale.

BETA/AP Photo/Matt Rourke

Kao i u grupnoj fazi tekmičenja, utakmica za bronzu između SAD-a i Paname završena je rezultatom 1:1, pa je odluka o tome ko će na postolje osim finalista Meksika i Jamajke pala nakon jednaesteraca.

Što se same utakmice tiče, Panamci su poveli u 54. minutu golim Nursa, izjednačio je najbolji stralac 'Jenkija' Klint Dempsi 15-ak minuta kasnije.

U penal seriji Panamci su bili uspešniji i koncentrisaniji, Klinsmanovi puleni su bili neprecizni u poslednje tri serije.

Sutra rano ujutru, po 01:30 po sredenjevropskom vremenu za titulu šampiona Severne i Sredenje Amerike se bore Meksiko i Jamajka.