Briž prvak Belgije posle 11 godina čekanja!

Autor: Boban Filipović
nedelja 15.05.2016.
18:26

14. titula u klupskoj istoriji je osvojena u velikom stilu, ubedljivom pobedom nad najvećim rivalom na svom terenu.

Beta/AP Photo/Yves Logghe

Klub Briž je šampion Belgije za sezonu 2015/16.

Četa legendarnog golmana Mišela Prudoma ju je obezbelia dva kola pre kraja plej-ofa Pro lige pošto je danas na svom 'Jan Brejdel' stadionu razbila Anderleht sa 4:0.

Plavo-crni su ovom pobedom pobegli 'kraljevskom  klubu' iz pestonice na šest bodova viška i obezbedili titulu nakon 11 godina čekanja, ukupno 14. u klupskoj istoriji.

Malijac Dijabi je načeo Anderleht sa dva gola u intervalu od 24. do 29. minuta, a Vanaken je postigao treći gol na isteku sata igre, a poker overio kapiten Simons sa bele tačke 20 minuta pre kraja.

Za Anderleht je igrao Filip Đuričić, bio je starter, zamenjen pri rezultatu 3:0. Po završetku utakmice novom šampionu je uručen pehar.

Klub Briž će naredne sezone igrati u Ligi šampiona, dok će Anderleht svoje mestou grunoj fazi verovatno potražiti kroz kvalifikacije.