Brazilci PROTUTNJALI u finale!

sreda 17.08.2016.
19:53

Kako je počela, tako je i do kraja izgledala današnja polufinalna utakmica olimpijskog turnira u fudbalu. Domaćin prvi finalista.

Twitter
Twitter

U prvoj utakmici polufinala fudbalskog olimpijskog turnira, Brazil je na svojoj ''Marakani'' deklasirao selekciju Hondurasa rezultatom 6:0 i tako osigurao najmanje srebrno olimpijsko odličje.

A na prvi pogodak u današnjoj utakmici čekalo se čitavih - 15 sekundi! Toliko je bilo potrebno Nejmaru da dovede Brazilce u vođstvo, a posle kardinalne greške Palasiosa pred svojim kaznenim prostorom.

Tom prilikom Nejmar se povredio posle sudara sa golmanom Lopezom, nekoliko minuta mu je ukazivana pomoć, ali srećom nije bilo ništa ozbiljnije, pa je kapiten Brazilaca odigrao čitav meč.

Njegov gol bio je samo uvod u ono što je usledilo nedugo zatim. Igrao se 26. minut, kada je Gabrijel Hesus umakao odbrani rivala i duplirao prednost, a samo devet minuta kasnije slična situacija i isti erpilog - još jedan gol Gabrijela Hesusa za ubedljivih 3:0.

Slična slika i u nastavku. Već u šestom minutu drugog poluvremena, Markinjoš je povisio na 4:0, a na ''petardu'' se čekalo do 79. minuta, kada se i Luan upisao u strelce.

U samom finišu, domaćin je iznudio i jedanaesterac, koji je realizovao Nejmar svojim drugim golom za konačnih 6:0!

Sada čekamo ime drugog finaliste, a to će biti bolji iz duela Nemačke i Nigerije. Taj meč je na programu od 21 čas.