Brazilci očerupali "Petlove"!

Autor: Dragan Milosavljević
četvrtak 26.03.2015.
23:37

U večerašnjem prijateljskom meču između selekcija Francuske i Brazila koji je odigran u Parizu, gostujuća selekcija je lako savladala domaći tim.

Beta/AP Photo/Francois Mori

Zanimljivo je da je ovo 6. uzastopna pobeda Brazila od kada je na klupu seo Dunga.

Dobar fudbal je viđen u glavnom gradu Francuske, ali su na kraju slavili gosti iako se stiče utisak da nisu bili toliko bolji.

Francuzi su bili dostojan rival i ne bi bilo nezasluženo da su oni trijumfovali.

Posle 20 minuta igre, usledilo je slavlje domaćih igrača i navijača. Nabačenu loptu iz kornera, defanzivac Reala, Rafael Varan je poslao u mrežu gostiju.

Do poluvremena su "Karioke" uspele da izjednače golom Oskara. Sa rezultatom 1-1 se otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu su i jedan i drugi selektor dosta izmenili ekipe jer su napravili ukupno 9 izmena i tako pružili šansu velikom broju fudbalera.

Sa ovim kombinovanim sastavima su se bolje snašli gosti koji u sa dva pogotka u drugom poluvremenu savladali "Petlove".

Strelci su bili Nejmar u 57. minutu i Luiz Gustavo u 69.

Domaći su do kraja pokušali da ublaže poraz ali nisu uspeli u tome iako su imale neke solidne šanse.