Brazilci ili Portugalci? Ma, Nemcima je svejedno!

Autor: Miloš Marković
utorak 21.04.2015.
22:36

U utakmici koja je u velikoj meri podsećala na masakr iz polufinala Mondijala, Bajern za poluvreme isprašio Porto i otišao među četiri najbolje ekipe u Evropi!

Beta/AP Photo/Michael Probst

Sve je krenulo loše od početka za Porto. Iako je Lopetegi nominalno izveo 4-3-3 formaciju, Bajern je sabio rivala na njegovu polovinu.

Posle desetak minuta dupla šansa u jednom napadu za domaće, Miler je šutirao, zatim na odbijenu loptu natrčao Levandovski, "Zmajevi" su se izvukli.

A onda je usledila kanonada.

Bernat je probio po boku, sjajno centrirao, Alkantara na pravom mestu, retko ga viđamo da završava akcije glavom, 1:0. Početak kraja za Portugalce koja je "ušla voda u uši".

Posle dvadesetak minuta probao je Miler da bi sredinom prvog dela prednost Portugalaca nadoknađena, Boateng je posle kornera uz pomoć Kazemira savladao Fabijana.

Germany Soccer Champions League

Ponovo akcija po boku, Lam, Miler, Levandovski sam kao duh, 3:0.

Tijago Alkantara je upisao asistenciju za Milera, pomogao je Martins Indi koga je lopta zakačila i ispod Fabijana završila u mreži za poker Bajerna.

I onda peti gol posle 40 minuta, Bajern je isprašio Porto za poluvreme, Levandovski svojim drugim golom dovodi praktično Bajern u polufinale. Na poluvremenu 5:0, jasno, niko ne bi uspeo da se vrati posle ovakvog nokauta.

U drugom poluvremenu je pao tempo, Gece je odmah propustio šansu za šesti gol, a onda je tempo pao. Porto nemoćan sve do dvadesetak minuta pre kraja kada je Džekson Martinez uspeo da savlada Nojera. Ali, "Zmajevima" su bila potrebna još dva gola za polufinale.

Mogao je Kolumbijac da zakuva stvari na "Alijanc Areni", imao je šansu za drugi gol, ali je i Levandovski mogao da stavi tačku desetak minuta pre kraja.

Na kraju Markano dobija drugi žuti karton, Porto je završio sa desetoricom, iz slobodnjaka, Ćabi Alonso postiže gol i postavlja konačnih 6:1 za Bajern.

Sve je bilo gotovo za poluvreme, u velikom stilu nemački šampion je nadoknadio prednost Portugalac iz prvog meča i pokazao da je to bio samo trenutak slabosti. Do polufinala će se oporaviti i Roben i verovatno Riberi, pa će Bavarci biti uz Barselonu verovatno i najveći favorit za osvajanje pehara.

Golove iz Minhena možete videti ovde.

72 Komentara

Wednesday, 22.04.2015
17:38

I opet sam pogodio na tiketu. Znao sam da Bajernu nece biti dovoljno da postigne 2 ili 3 gola, pa sam igrao 4+. Dobih silan novac! :)

ppera 1
13:38

Ovaj put nisam bio daleko rezultata. Negde mi se javilo 5:0, što je 'tu blizu'. Kada je tolika razlika između 2 ekipe, onda bi ta slabija morala da ima prednost od barem 4-5 golova pred revanš da bi računali sa prolazom dalje. Naravno bilo je tu dosta kikseva Porto-a, netipičnih i za mnogo slabije timove, ali za očekivati je da će se to dešavati kada 'uđe voda u uši'...

bard fudbala
11:58

Demolirali su ih,sreca pa su usporili u drugom poluvremenu,moglo je biti 10-0 cas posla.

O\'Sullivan147
09:46

Hahaha...kad se samo sjetim prosle srijede i komentara na racun Pepa Gvardiole,a sad nesto ne vidim te iste na sajtu da pricaju kako je gore pomenuti unistio Bajern. Svaka cast zs Bajern,glavni su favoriti.

MUFC20
06:35

Ovo je smiješno. Ove igrace porta treba bicovat, dosli taman ko na izlet a bajern ce vidjeti pravu realnost kada dode barca ili real ne gine im sudbina od prosle godine.

Bojan Aleksic
Tuesday, 21.04.2015
23:50

Bice zanimljivije sada kada je Bajern prosao. Onako bi se Barsa prosetala do trofeja.

StefaNN
23:31
Mario Götze - Return
23:17

Svaka cast ni ja kao veliki navijač Bajerna nisam očekivao prolaz dalje.

Tasko Nacic
23:16

Kakva je Bajern masinerija ljudi moji....

Javier FRAN YESTE 10
23:09

Prošao Bajern 1-1, Barsa 1&D2+, MK Dons 1&D2+, čeka se Klivlend 1, Kari 23.5 over i Hjuston 1 za lepe pare :D.. Svako ko je očekivao da Porto izvuče nešto večeras(sem žive glave) je lud :D

Shone
22:55

pisao sam da ce bajern da ih ubije,ali niste mi verovali! Strasan bajern,nema sta bice lepo polufinale, jako zanimljivo i neizvesno!

Barça el honor
22:54

Svaka cast bajernu kako se vratio,dovoljno im je bilo poluvreme.Mene su iskreno iznenadili nisam ocekivao ovako visoku pobedu. Sa kakvom lakocom su davali golove,porto nije licio na sebe.Glavni su favoriti za osvajanje ls

Heisenberg321
01:32

Možda posle Barse, vreme je za osvetu. ;)

Lord Bobinho
18:17
14:51

ja bih iskreno voleo :)

Brat Sergio (La Decima)
22:54

Porto je sam kriv za ovu blamazu nocas, povukli su se skroz i Bajern je to kaznio.

Далибор воли Бајерн
23:27

Znam da si preplašen eventualnog susreta s Bajernom, ali opušteno. Sutra Atletiko ide dalje.

18:15
MUFC20
06:35

Ima bit cega preplasen buhaha

00:59
00:48

Sanjaj,Real prolazi,a ti se potajno molis da se Bajernu ne padne Real da ne dozive ponovo blamazu od 5-0

dock
23:37

Ne umanjuj Bajernove zasluge. Nije Porto kriv, nego je Bajern. Nista se Porto nije pitao.

22:54

Да ми је неко пре пар сезона рекао да ће Боатенг израсти у овакву играчину... Човек уме све! Далеко најбољи штопер у овом тренутку. Веза је функционисала беспрекорно. Сад ми је јасно зашто је Крос побегао - уплашио се Тијага АЛКАНТАРЕ! Мали је убица. Лева и Милер сјајни, као и сви осим Гецеа. Неупотребљив је на крилу. Хејтери, љубим вас, па се чујемо после жреба. :* #MiaSanMia

Di Magia
00:59

Hahaha... Kros se uplasio... Kros je klasa za Tiaga...

milan_polic
01:03

Sad mi jasno zasto je Kros pobegao - uplasio se Tijaga Alkantare ! ? Dali si ti pri sebi reci mi molim te ?

Marcos Alonso
22:54

Iskreno sam i ocekivao da Bajern prodje, ali ovako nesto nikako nisam :)

Brat Rodrigoo
22:53

Postovanje za Bajern, svaka cast, cestitke za prolazak dalje. Demonstrirali su moc iako su i nocas bili desetkovani. Naravno, i Portu sve cestitke, uci u 1/4 finale nije mala stvar.

Đorđe Dangubić
22:53

Najbolja utakmica koju sam u životu gledo (prvo poluvrijeme posebno). Kao što sam i rekao Porto je prošlu utakmicu pobjedio isključivo i jedino zbog neiznuđenih grešaka odbrane Bajerna, taj scenario se dešava jednom u 10 godina.

23:22

Sta je po tebi nabolje nocas da si gledao? Pogledaj El Clasico onda, pa ces vidjeti da grijesis.

11:48

Gledam svaki el klasiko i nijedan nije bio bolji. I tvoja mržnja prema Bajernu (i Barsi ) je očigledna.

Brat Suarez#7
23:27

Baš tako. Brutalno prvo poluvreme. Onaj treći gol čista perverzija. Genijalnost, kao na PESu. Ne znam samo zašto ljudi toliko mrze Bajern i Gvardiolu. Uvek kad ih gledam, oduševim se. Ambijentom, fudbalom, navijačima... institucija iz Minhena. Bavarska mašina. Najveći favoriti za osvajanje definitivno.

AdrovicEsad
22:52

Realovci i Bajernovci slusaj te dobro, sta kazu Realovci Kros,Kros,Kros to je majstor rasturao je na SP ALI SADA ZNAJTE ZBOG CEGA JE POBJEGAO KROS ZBOG TIJAGA, KO JE TIJAGO REZERVA BARSE, STA JE BARSA AKO JE REZERVNI IGRAC BOG U BAJERNU

23:22

Kros je doktor, magistar za ovog Alkantaru.

Camp nou
02:10

Tebi su samo majstori Realovi igraci,mnogo si pristrasan.Za tvog Krosa,Alonso je bog fudbala,necu da pominjem nikog iz Barse.A Alkantara je u najmanju ruku isti,ako ne i bolji,povrede ga unistise.Inace Kros je u Realu medju dve najslabije karike u prvih jedanaest.

23:32

Tijago povređen godinu dana, vrati se i izdominira. Kros ne može da se sastavi bez Modrića, kao što je i u Bajernu bio nula bez Švajnija.

23:24

još boli 7 up

zeks
22:47

Luda utakmica Bajerna.Svi su ih prerano otpisali ali su ipak pokazali klasu i zasluzeno prosli dalje.Mada greske iz prvog meca im se ne smeju ponoviti,neka jaca ekipa bi to surovo kaznila...

igorbolje
22:47

Eto tako i ovo je gotovo lakse nego sto se ocekivalo, e sad da vidimo sta ce reci par navijaca reala koji su prethodna 4,5 dana silno rugali na svaki naslov Bayerna, eto Bayern prodje dalje a da li ce Real sjutra proci to cemo tek da vidimo. :)

DjovaneElber
22:47

A taman se ponadali portugalci, eee jesu bezobraznici ovi iz Bajerna :)

nikola savic
22:47

Svaka cast pepu...svi su vec poceli da ga sele ali ne klasa je to

Los Merengues
22:46

Šteta za Porto, ali znao sam da neće proći jer mnogo su im falili Danilo i Alex Silva. Bajern je odigrao fenomenalno i pokazao klasu, ali opet tvrdim da ne bi bilo ovako da su igrali ova dvojica.

Nikola Nikola
22:55

A ja tvrdim da prva, pa donekle i ova druga, ne bi bile ovakve da su igrali Roben, Riberi, Švajnštajger, Martinez i Alaba, pa ajde i Benatiu da pomenemo.

LuisSuarezFB
23:00

A daj... I da su igrali njih dvojica isto bi bilo.. Kao da su oni vanzemaljci pa bi napravili razliku. Pa Bajern je rasturio a nisu igrali neki bitniji igraci i onda oni mogu da kazu da su mogli da rasture Porto sa 10:0.. Ovim su dokazali da su oni i Barsa najveci favoriti. Molim bez pristrasnosti!