10:16

Srpski stručnjak noćas ostvario prvu pobedu u MLS ligi od kada je preeuzeo ekipu Čikaga.

fifa.com
fifa.com

Posle tri utakmice u kojima je Čikago ostvario dva remija i jedan poraz, došlo je vreme i da Veljko Paunović sa svojim igračima proslavi i prvu pobedu.

Rival njegovom timu bila je Filadelfija, klub u kojem je Paunović nastupao pred kraj svoje igračke karijere, a Čikago je ovaj duel dobio minimalnim rezultatom, 1:0.

Gol odluke postignut je u 51. minutu, kada je Igboananike sjajno reagovao na dodavanje Haringtona i preciznim udarcem uz levu stativu poslao loptu u mrežu golmana gostujućeg tima.

Samo četiri minuta ranije, Filadelfija je ostala sa igračem manje, pošto je direktan crveni karton dobio Kreaval.

U prilogu su najzanimljiviji detalji sa ove utakmice, a Čikago će narednu odigrati 11. aprila, ponovo protiv Njujork Sitija, od kojeg je pretrpeo jedini poraz (3:4) od početka sezone. Interesantno je i da je to za sada jedina pobeda Njujorčana...