Braga udaljila Porto od titule

Autor: Boban Filipović
nedelja 06.03.2016.
23:34

'Zmajevi' pretrpeli četvrti poraz u sezoni i na devet kola pre kraja zaostaju za vodećom Benfikom šest bodova.

BETA/AP Photo/Paulo Duarte

U veoma dramatičnom meču portugalske Primeire Braga je savladala Porto pred svojim navijačima rezultatom 3:1.

Golova na 'Munisipalu' nije bilo sve do 71. minuta utakmice kada je Hasan doveo domaći tim u vođstvo.

'Zmajevi' su izjednačili rezultat pet minuta pre kraja preko Urugvajca Maksija Pereire, ali u poslednjem minutu regurarnog dela Rafa Silva šalje loptu iza leđa Ikera Kasiljasa i ekpsresno vratio prednost svojoj ekipi

Porto je u sudijskoj nadonadi ostao sa igračem manje na terenu pošto je Martins-Indi isključen zbog dva žuta kartona, što domaći korste i golom 'džokera' Alana Silve stavljaju 'tačku na I'.

Srpski internacionalac Nikola Stoiljković je bio u startnoj postavi Brage i proveo na terenu 78 minuta kada je umesto njega u igru ušao strelac trećeg gola Alan Silva.

Podsetimo da je Benfika sinoć slavila u velikom lisabonskom derbiju protiv Sportinga kao gost i preuzela gradskom rivalu lidersku poziciju na tabeli Primeire.