Boško zaustavio Romu, Pipo preživeo!

Autor: Boris Jovanović
nedelja 22.02.2015.
16:58

Roma se predala, opet su na -9 posle remija u Veroni, Juve će bez problema odbraniti titulu. Milan savladao Ćezenu, Laciov preokret protiv Palerma. Empoli u derbiju začelja dobio Kjevo, blistao veteran Makarone.

Beta/AP Photo/Felice Calabro'

Roma je bila bolji rival u prvom poluvremenu, od početka su pritisli Veronu, izveli nekoliko opasnih napada, a domaćina je načeo Frančesko Toti.

On je sa dvadesetak metara iznenadio Benusija, peti gol u sezoni za legendarnog kapitena.

Ipak, do odlaska na odmor izjednačenje. Boško Janković je skočio u kaznenom prostoru Rimljana, lopta je pogodila Keitu, promenila pravac i završila iza leđa De Sanktisa.

Do odlaska na odmor, sjajan pokušaj Ljajića iz slobodnjaka, nije imao sreće, pogodio je prečku.

U nastavku, bolja Verona, Roma je izvlačila živu glavu, izbacivala loptu sa gol linije, Veneti su propustili veliku priliku na startu. Domaćin je bio bliži pobedi, na kraju remi, "Vučica" opet na -9, jasno je bilo mnogo ranije, od borbe za titulu nema ništa.

Italy Soccer Serie A

Milan je poveo protiv Ćezene, posle akcije Meneza je Bonaventura preciznim udarcem matirao Lealija.

U finišu prvog dela čudesna odbrana Abijatija, De Feudis je zahvatio loptu volej udarcem, iskusni golman je spasao "Rosonere".

U nastavku su Menez i Bonaventura propustili prilike da dotuku Romanjole.

Ipak u nadoknadi, penal nad Antonelijem, Pacini je precizan, 2:0, konačno pobeda, Inzagi je preživeo.

Posle dosadnih 25 minuta na "Olimpiku", Sicilijanci su poveli, pogađate, golom Dibale.

Argentinac je iskoristio grešku Maurisija, i jedan na jedan lako savladao Marketija.

Ipak, sedam minuta kasnije izjednačenje za Rimljanje, akcija Radua i Kataldija, kapiten Mauri ne prašta Sorentinu, 1:1. Do odlaska na odmor šansa za goste, Lazar je sam ispred Marketija, ipak nema drugog gola za Palermo.

U nastavku, Lacio je pokušavao preko Kandreve i Klosea, Palermo se ograničio na kontre, u nekoliko situacija im je nedostajao završni pas.

U poslednjih desetak minuta odluka, sjajni Kandreva se izborio za šut, zna se kakvu desnicu ima, 2:1 za Lacio.

U borbi za opstanak Empoli je poveo protiv Kjeva golom Ruganija. Štoper koji je na pozajmici iz Juventusa se dobro snašao i loptu koja se šetala po kaznenom prostoru sproveo u mrežu. Na početku drugog  dela, iskusni Makarone je duplirao prednost domaćih, Većino je asistirao "Mak" postiže drugi gol u dva meča.

Makarone doživljava drugu mladost, sredinom drugog poluvremena je stavio tačku, pogodio je još jednom i praktično stavio tačku na utakmicu.