Borusija preokretom do pobede, Majnc srušio "Farmaceute"

nedelja 28.02.2016.
19:26

U utakmicama koje su počele u 17:30 u nemačkoj Bundesligi pobede su slavile domaće ekipe.

Beta/AP Photo/Matthias Schrader

Iako je Leverkuzen bio blagi favorit večeras u meču sa Majncom, nije uspeo da dođe ni do jednog jedinog boda.

U prvom poluvremenu ekipa Leverkuzena je gubila već sa 2:0 sasvim zasluženo, a rezultat je u ovom delu meča mogao da bude i veći da je Junus Mali iskoristio dobru priliku u 34. minutu.

Golove za Majnc u ovom delu igre postigli su spomenuti Mali i Kordoba.

U drugom poluvremenu, tačnije u 58. minutu, sve je bilo rešeno. Junus Mali je penal koji je dosuđen jer je Jedvaj igrao rukom u šesnaestercu pretvorio u gol za 3:0.

Sve što su gosti uspeli jeste da smanje na 3:1, a gol je postigao Ćićarito.

U drugom meču videli smo novu pobedu Borusije iz Dortmunda, mnogo teže nego što je bilo ko očekivao. Gosti su došli do prednosti prek Rudija u 25. minutu, a isti igrač je u 58. minutu dobio direktan crveni karton.

Držali su se gosti, sve do 80. minuta imali su tri boda u džepu, a onda za 12 minuta 3 gola Borusije. Prvo je Mkhitarijan u 80. minutu postigao gol za izjednačenje, Ramos je doveo Borusiju u prednost u 85. minutu, da bi Obamejang potvrdio pobedu Borusije.