četvrtak 06.08.2015.
22:34

Žrtve su bili 'Vukovi' iz Austrije.

BETA/AP Photo/Martin Meissner

Nakon pobede u prvom meču rezultatom 1:0 golom Jonasa Hofmana, tim Tomasa Tuhela je rafalnom paljbom razbio ekipu Atletik Volfsbergera u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Najbolji pojedinac meča bio je reprezentativac Jermenije Henrik Miktarijan, koji je postigao het-trik, a golove za nemački tim postigli su Marko Rojs i Pjer Obamejang.

Zanimljivo je da je austrijska ekipa odolevala napadima Borusije čitavo prvo poluvreme i na pauzu su otišli sa nadom da bi do kraja meča mogli da izbore povoljan rezultat. Ipak, nadu im je raspršio Marko Rojs koji je već u 48. minutu postigao gol. Nakon toga u 64. minutu Obamejang je postigao drugi gol i time otklonio svaku sumnju ko će se plasirati u sledeće kolo.

U daljem toki meča Austrijanci su na terenu delovali kao razbijena vojska, što je iskoristio Henrik Miktarijan da pokaže da u novu sezonu ulazi u znatno boljoj formi.

Ukupnim rezultatom 6:0 Borusija prolazi u četvrto kolo kvalifikacija za Ligu Evrope.