Bordo preslišan na "Parku Prinčeva"

Autor: Boban Filipović
subota 25.10.2014.
18:57

"Sveci" upisali ubedljivu pobedu u derbiju 11. kola nad Žirondoncima koji su obeležili penali i crveni kartoni.

Beta/AP Photo/David Vincent

PSŽ i Bordo su u derbi ušli sa jednakim brojem osvojenih bodova (18) i kao prvi pratioci lidera Olimpika iz Marseja, ali domaćin je opravdao ulogu favorita.

Nije dobro počelo po Blanovu ekipu s obzirom da je Gregori van der Vil isključen posle 27 minuta igre, a ubrzo je i Orije morao van igre zbog povrede. Međutim, nepuhin desetak minuta kasnije gosti su "uzvratili istom merom",pošto je crveni karton zaradio Bijogo Poko.

U zaustavnom vremenu prvog poluvremena, "Sveci" sa bele tačke stižu do prednosti, precizan s kreča bio je Lukaš Moura.

Pet minuta igre u nastavku trebalo je aktuelnom šampionu Francuske da duplira prednost. Opet penal, opet Moura i pitanje pobednika se već naslućivalo.

Do kraja meča PSŽ je uspeo da postigne još jedan gol, strelac je bio Ezekilj Laveci koji je sa ušao sa klupe umesto Moure za konačnih 3:0.