Boka izbačena iz takmičenja!

nedelja 17.05.2015.
10:41

Ekipa Boke Juniors izbačena je iz daljeg takmičenja Kopa Libertadores nakon nereda na "Bombonjeri".

Beta/AP Photo/Natacha Pisarenko

Boka Juniors i River Plata su igrali revanš meč osmine finala Kopa Libertadores, nakon prve utakmice bilo je 1:0 za River, dok je nakon 45 minuta drugog meča bilo 0:0.

Navijači domaćina, Boke Juniors, počeli su da divljaju na poluvremenu, a kada su se igrači Rivera vraćali na teren neko od navijača je ubacio tečni suzavac u tunel, a sudija je prekinuo tu utakmicu nakon sat vremena isčekivanja.

Sada je doneta i odluka o konačnom rezultatu tog meča.

Boka će morati da plati 200 hiljada dolara, četiri meča u Kopa Libertadores će igrati bez prisustva publike, a na četiri će im biti zabranjeno da vode svoje navijače na gostovanja.

Pored svega toga, Boka je i izbačena iz daljeg takmičenja u Kopa Libertadores, tako da će u četvrtfinale ekipa River Plate, što je i očekivana odluka.