Bogdan sprečio bruku na ''Enfildu'' - Liverpul prošao na penale!

četvrtak 24.09.2015.
00:01

Ubedljivo najviše drame u trećoj rundi Liga Kupa bilo je večeras na ''Enfild Roudu, gde je Liverpul tek posle boljeg izvođenja jedanaesteraca uspeo da savlada Karlajsl.

BETA/AP Photo/Bob Edme

Za razilku od Čelsija, Mančester Junajteda, Sautemptona, ili Arsenala, koji su svoje obaveze u trećem kolu Liga Kupa završili već posle 90 minuta igre, fudbaleri Liverpula su ''radili prekovremeno''.

Iako su igrali pred svojim navijačima, ''Redsi'' nisu uspeli da slome otpor Karlajsla sve do penal serije, kada je briljirao izvanredni Adam Bogdan na golu Liverpula i sa tri odbranjena penala sprečio potpunu blamažu domaćih.

U regularnom toku bilo je 1-1, Ings je u 24. minutu doveo Liverpul u vođstvo, a izjednačio je Asamoa deset minuta kasnije.

Dodatnih pola sata nije donelo promene rezultata, pa je odluka pala u penal-seriji.

Golove i penal seriju možete da pogledate u prilogu.