subota 23.09.2017.
14:32

Totenhem rutinski odradio prvo poluvreme na "Olimpijskom stadionu" u Londonu.

Beta/AP Photo/Frank Augstein

Prvo poluvreme londonskog derbija između Vest Hema i Totenhema okončano je sa dva gola u mreži Džoa Harta i kao puno puta ove sezone, engleski čuvar mreže nije mogao ništa.

U prvih pola sata nije bilo konkretnijih prilika, "Čekićari" su doživeli peh kada se povredio Antonio, zamenio ga je Kerol, a Totenhem je prvi put ozbiljnije pripretio sa desne strane preko Orijea. Bivši igrač Pari sen Žermena je poslao oštru loptu ka Kejnu, ali je napada Sparsa slabo šutirao, a pritom je bio i u ofsajdu.

Ipak, nakon toga, greška rezerviste Kerola, poslao je loptu pravo u noge Eriksenu, ovaj je odlično proigrao Alija, koji šalje perfektan centaršut ka Kejnu. Napadač "Pevaca" se samo poklonio i zatresao mrežu nemoćnog Harta za 1:0.

Samo par minuta kasnije, Ali izbija sam pred Harta, golman Sitija na pozajmici u Vest Hemu uspeva da mu odbrani udarac, ali na loptu natrčava Kejn, koji pogađa praznu mrežu za 2:0.