"Blickrig" Šalkea u Leverkuzenu

petak 28.04.2017.
21:09

U okviru 31. kola Bundeslige Bajer je ugostio ekipu iz Gelzenkirhena, a gosti ubedljivo vode već nakon 20 minuta igre.

EPA/FRIEDEMANN VOGEL

Leverkuzen igra sezonu za zaborav, trenutno su 12. na tabeli Bundeslige, i Šakle nije ništa bolji, ali makar ima nade da može do mesta koje vodi u Ligu Evrope.

Večeras ove dve ekipe odmeraju snage na "Baj Areni", a nakon samo 20 minuta, gosti su došli do tri gola prednosti.

Najpre je korpulentni Gvido Burgštaler doneo prednost Šalkeu u šestom minutu, odlično su Austrijanac i Leon Gorecka izbegli ofsajd, izbili sami pred Lena, a potonji je nesebično progirao bivšeg igrača Nirnberga.

To je za Burgštalera sedmi gol u Bundesligi ove sezone, iako je stigao u januaru, najbolji je strelac ekipe.

Samo četiri minuta kasnije, Šopf izvodi korner sa leve strane, najbolji u skoku bio je Benedikt Hevedes, koji je povisio prednost gostiju iz Gelzenkirhena na 0:2.

Igrao se 18. minut, kada je Gorecka izbio sam pred Lena, dva njegova udarca je golman "Farmaceuta" uspeo da skine, na odbitak nakon druge njegove odbrane naleto je Šopf, koji postiže gol za 0:3.

Trener domaćih je nakon trećeg gola reagovao izmenom, uveo je Džonatana Taha umesto Omera Topraka i tako napravio samo rotaciju na poziciji centralnih defanzivaca.