19:35

U poslednjem susretu sedmog kola nemačke Bundeslige sastali su se Volfsburg i Red Bul Lajpcig.

twitter.com/dierotenbullen

Ekipa Volfsburga od prvog kola i trijumfa nad Augsburgom ne zna za trijumf. Ovog puta su i poraženi, a bolji od ekipe Ditera Hekinga bio je novajlija u ligi, ekipa Red Bula Lajpciga.

Meč je završen sa minimalnih 0:1 u korist gostiju, a moglo je da bude i gore po "Vukove" da je Emil Forsberg realizovao jedanaesterca u 17 minutu.

Golman Kastils je skrivio penal, Forsberg je šutirao ali je uspeo da promaši čitav gol.

Gosti su u drugom poluvremenu dodali gas, a do gola su došli upravo preko Forsberga, koji se tako iskupio za promašeni jedanaesterac. On je sjajnim udarcem sa ivice šesnaesterca savladao nemoćnog Kastilsa.

Ispostavilo se da je to i jedini gol na susretu, Volfsburg je u velikim problemima, kao se nakon sedam odigranih mečeva nalazi na 14. mestu sa svega šest bodova, dok je Lajpcig sjajan u novoj sezoni.

Ekipa koja je minule sezone izborila istorijski plasman u Bundesligu još ne zna za poraz među elitom, a nakon sedam kola imaju 15 bodova, i nalaze se na trećem mestu na tabeli sa istim brojem bodova kao i drugoplasirani Keln.