BL - Volfsburgu bod u Majncu

nedelja 22.03.2015.
17:40

U pretposlednjoj utakmici 26. kola Bundeslige, Volfsburg je uspeo da dođe samo do boda na gostovanju ekipi Majnca.

Beta/AP Photo/Michael Probst

Prvi pratilac Bajerna na tabeli Bundeslige ove sezone, ekipa Volfsburga remizirala je danas na gostovanu ekipi Majnca - 1:1.

Domaći tim je rano poveo, već posle sedam minuta igre. Ekipa Majnca je iznudila korner sa desne strane, odlično ga je izveo Geis, a najviši u skoku pred golom Volfsburga bio je štoper domaćih Bungert, koji uspeva da savlada Benalja i donosi prednost Majncu - 1:0.

Dugo je minimalno vođstvo ekipe Majnca ostalo na snazi, tim rezultatom je završeno i prvo poluvreme, a favorizovani gosti su konačno uspeli da uzvrate u 61. minutu.

Praktično ista situacija kao kod pogotka domaćeg tima. Ponovo korner sa desne strane, a u kaznenmom prostoru Majnca najbolje se snašao Luiz Gustavo i iz neposredne blizine je poslao lopzu u mrežu - 1:1.

Do kraja utakmice po jedna ozbiljnija prilika na obe strane, ali promene rezultata nije bilo.

Oba pogotka sa današnje utakmice možete da pogledate OVDE.

Ovo kolo večeras od 17:30h derbijem zatvaraju Bajern i Menhengladbah.