BL - Ubedljivi Dortmund, Bajern u 96. minutu izbegao poraz!

subota 18.02.2017.
17:29

Zanimljivo popodne u Bundesligi, pogotovo kada je u pitanju meč u Berlinu.

EPA/FELIPE TRUEBA

Imala je Herta pobedu u džepu, činilo se da će Bajern danas kapitulirati u Berlinu, ali je aktuelni šampion bukvalno u poslednjim trenucima uspeo da izbori remi - 1:1!

Herta je rano povela. Igrao se 21. minut meča, Platenhart je odlično izveo slobodan udarac sa leve strane, ubacio je loptu u peterac gde se najbolje snašao Vedad Ibišević, koji iz neposredneblizine šalje loptu u mrežu Manuela Nojera - 1:0.

Dugo je Herta uspevala da održi minimalnu prednost, bila je bukvalno nadomak trijumfa, bez obzira na inicijativu Bajerna, ali je u poslednjim sekundama nadoknade vremena, u 96. minutu, usledio pravi šok za domaće navijače.

Slobodan udarac iznudili su gosti sa leve strane, na ivici kaznenog prostora. Izveo ga je Alkantara, a u gužvi pred golom Herte, najpre je pokušao Roben, da bi na kraju odbijenu loptu Levandovski prosledio u mrežu - 1:1!

Najubedljiviji je bio Dortmund, koji je na svom terenu savladao ekipu Volfsburga rezultatom 3:0. Trijumf ''Milionera'' najavio je autogol Brume u 20. minutu meča i taj trenutak je i obeležio prvo poluvreme ove utakmice.

Tek što je počelo drugo, Pišček je na asistenciju Gintera duplirao prednost Dortmunda, a sve dileme otklonio je Dembele u 59. minutu, kada je Pišček upisao i asistenciju - 3:0.

Hofenhajm je nastavio sa odličnim rezultatima ove sezone. Danas je na svom terenu savladao ekipu Darmštata rezultatom 2:0, a čovek odluke bio je Andrej Kramarić. On je u 64. minutu meča doveo domaće u vođstvo, da bi u 93. minutu iz penala postavio konačnih 2:0.

Najveće iznenađenje ovog popodneva priredila je ekipa Ingolštata, koja je kao gost savladala Ajntraht u Frankfurtu rezultatom 2:0.

Počelo je pogotkom Bregerija u 26. minutu, da bi osam minuta kasnije Ajntraht ostao i bez isključenog Abrahama. Iako sa igračem manje, domaći su u 56.minutu iznudili penal koji nije iskoristio Hasebe, a kazna za ovaj promašaj usledila je 13 minuta kasnije, kada je Gros realizovao jedanaesterac za goste, postavivši konačnih 0:2.

I Ingolštat je u poslednjih deset minuta igrao bez isključenog Lekija, ali to nije pomoglo Ajntrahtu da izbegne poraz pred svojim navijačima.

Naših Gaćinovića i Medojevića danas nije bilo u domaćem timu.

Ovo popodne u Bundesligi obeležio je i Verder iz Bremena, koji je konačno prekinuo seriju poraza i ostvario trijumf kojim je uvećao izglede u borbi za opstanak.

Verder je danas kao gost slavio protiv Majnca sa 2:0, a glavni deo posla obavio je već u prvih dvadesetak minuta.

Prvo je u 16. minutu Gnabri doveo goste u vođstvo, a konačan rezultat postavio je Dilejni u 23. minutu.

Današnji program u Bundesligi zatvoriće Hamburg i Frajburg od 18:30h.