BL - ''Švabe'' pobegle sa začelja!

nedelja 01.11.2015.
17:27

U pretposlednjoj utakmici 11. kola Bundeslige, Štutgart je na svom terenu savladao ekipu Darmštata i konačno izašao iz zone ispadanja na tabeli.

BETA/AP Photo/Martin Meissner

Ekipa Štutgarta ostvarila je svoju treću pobedu ove sezone u Bundesligi, pošto je u nedelju na svojoj ''Mercedes Benc Areni'' savladala Darmštat rezultatom 2-0.

Popularnim ''Švabama'' nije bilo lako u duelu sa novajlijom u ligi, prvo poluvreme je završeno bez golova, a trijumf domaćih je najavljen u 68. minutu, autogolom Gariča.

Rezultatska neizvesnost je potrajala do samog kraja meča, a onda, bukvalno u poslednjim sekundama, odlična kontra Štutgarta, Verner je izašao sam ispred golmana gostiju, obišao ga i lako sproveo loptu u praznu mrežu - 2:0.

Dodajmo još i da je Štutgart ponovo nastupio bez našeg Filipa Kostića, koji se još uvek oporavlja od povrede.

Posle ove pobede, Štutgart na tabeli ima ukupno 10 osvojenih bodova i nalazi se na 14. poziciji. Jedno mesto ispred zauzima Darmštat sa 13 bodova.

Jedanaesto kolo biće kompletirano večeras, utakmicom između Hamburga i Hanovera.