19:42

Večerašnjim mečevima kompletirano je 22. kolo nemačke Bundeslige.

Beta
Beta

Posle današnjeg derbija u Leverkuzenu, gde je Dortmund slavio sa 1:0, večeras su odigrana i dva poslednja susreta 22. kola Bundeslige.

Augsburg je kao gost osvojio sva tri boda u Hanoveru. Tri dana posle 0:0 sa Liverpulom u Ligi Evrope, Augsburg je večeras slavio sa 1:0, a pobedonosni gol postigao je Ja-Čeol Ko već u 14. minutu meča, kada je odličnim udarcem iskosa sa leve strane pogodio ''malu mrežu'' u suprotnom uglu gola domaćih.

Augsburg je tako prekinuo seriju mečeva bez pobede, s obzirom da je u prethodne četiri utakmice osvojio samo dva boda.

U isto vreme Šalke je na svom terenu remizirao sa sve boljim Štutgartom - 1:1. Tim iz Gelzenkirhena je poveo u 14. minutu golom Belande, a na izjednačenje se čekalo sve do 74. minuta.

Tada su gosti iznudili korner sa desne strane terena posle kojeg se pred golom Šalkea najbolje snašao rezervista Martin Harnik, samo tri minuta pošto je ušao na teren umesto Dijea.

Dodajmo još i da je naš Filip Kostić ponovo odigrao svih 90 minuta u ekipi Štutgarta.