utorak 20.12.2016.
21:55

Borusija je danas razočarala svoje navijače pošto nisu uspeli da savladaju Augsburg. Pobede Hamburga i Frankfurta.

Beta/AP Photo/Martin Meissner

Borusija je bila danas daleko bolja ekipa od Augsburga, ali nije uspela da slavi. Šanse pred golom gostiju su se ređale, ali je mreža zatrešena samo jednom.

Stativu je Gece pogodio u 9. minutu meča nakon solidnog šuta sa ivice šesnaesterca, da bi nakon toga usledio šok u 33. minutu za navijače Dortmunda. Dong Von Ji je uspeo da savlada golmana Vajdenfelera, bilo je 0:1.

Obamejang je pretio, nije uspeo da pogodi, a onda na startu drugog dela igre Osman Dembele pogađa za 1:1 nakon asistencije Šinđija Kagave.

Obamejang je probao makazicama, imali su domaći još polušansi do kraja utakmice, ali promene rezultata nije bilo, ostalo je 1:1.

Igrao je Gojko Kačar za Augsburg od 78. minuta.

Frankfurt je bez povređenog Medojevića, a sa Gaćinovićem u sastavu (igrao 70 minuta), uspeo da savlada Majnc sa 3:0. Majnc je na ovom meču imao svoje prilike, ali su domaći uspeli da svoju mrežu ostave netaknutom i da slave nova tri boda, pa su uspeli čak da se nađu na trećem mestu u ovom trenutku.

Hrgota je postigao prvi i treći, Barkok drugi gol za veliku pobedu domaćina. Posao im je bio olakšan nakon što je Kordoba zacrveneo u 55. minutu meča.

Ponovo je Filip Kostić bio jedan od najzapaženijih fudbalera Hamburga. Ekipa sa severa Nemačke je uspela da savlada Šalke sa 2:1 golovima Milera i Vuda, a asistent kod prvog gola domaćina bio je Filip Kostić koji je sjajno prošao po levoj strani i uputio oštru loptu po zemlji. Gol za goste postigao je Avdijaj pred sam kraj utakmice.

Mogli su domaći i do ubedljivije prednosti, ali je Đuru promašio penal u 76. minutu.

Nastasić na drugoj strani nije igrao zbog povrede prepona.

Derbi su igrali Menhengladbah i Volfsburg, a gosti su uspeli da vežu drugu pobedu, što nisu uradili od početka sezone.

Menhengladbah je sada slabije plasiran od njih, iako obe ekipe imaju po 16 bodova.

Kaliđuri je goste doveo u prednost u 3. minutu, Torgan azar je izjednačio na 1:1, a pobedu gostima je doneo prekaljeni Gomez u 57. minutu na asistenciju Julijana Drakslera.

Dortmund - Augsburg 1:1
Frankfurt - Majnc 3:0
Hamburg - Šalke 2:1
Menhengladbah - Volfsburg 1:2