subota 30.08.2014.
20:25

Branilac titule u nemačkoj Bundesligi upisao je prvi remi u novoj sezoni nakon što je u drebiju drugog kola odigrao nerešeno sa Šalkeom u Gelzenkirhenu.

Beta/AP Photo/Frank Augstein

Očekivalo se da će već na startu nove sezone u Bundesligi Bajern Minhen i Borusija iz Dortmunda krenuti punim gasom u novu borbu za trofej ali se ispostavilo da je Bajer Leverkuzen posle dva kola na čelu tabele sa maksimalnih šest bodova.

Derbi susret drugog kola u Bundesligi između Šalkea i Bajerna završen je bez pobednika, rezultatom 1:1 (0:1).

Golove pogledajte OVDE!

Bajern je tokom većeg dela susreta bio nadmoćniji u odnosu na protivnika a vodeći pogodak za Bavarce postigao je Robert Levandovski na asistenciju još jednog novajlije, Sebastijana Rodea.

Kako od 10. minuta gosti nisu uspeli da materijalizuju neku od prilika koju su u prvih sat igre stvorili, Šalke je posle prekida i gužve u šesnaestercu stigao do izjednačenja.

Lopta je posle prekida došla do Hevedesa koji je šalje iza leđa Manuela Nojera za, ispostavilo se, konačnih 1:1 već u 62. minutu.

Valja istaći da je za Bajern u Gelzenkirhenu debitovao i Ćabi Alonso koji je u igri proveo 68. minuta.

Bajern posle dve odigrane utakmice ima četiri boda dok Šalke i dalje čeka na prvi trijumf u šampionatu.