BL - Rutina "Milionera", Obamejang nastavio gde je stao, timovi sa početnim "H" upisali trijumfe

subota 19.08.2017.
17:26

U okviru prvog kola Bundeslige, od 15 sati i 30 minuta odigrano je pet duela.

EPA/FRIEDEMANN VOGEL

HSV je na svom terenu dočekao Augsburg, slavili su sa minimalnih 1:0 (1:0), zahvaljujući pogotku Milera već u osmom minutu.

Nikolaj Miler je previše euforično proslavljao svoj pogodak, te je uspeo i da se povredi, a više o tome OVDE.

U startnoj postavi Hamburgera našao se i srpski reprezentativac Filip Kostić. Bivši igrač kragujevačkog Radničkog na terenu je bio do 61. minuta, kada ga je zamenio Voldšmit.

Herta je na svom terenu slavila protiv povratnika u najviši rang, ekipe Štutgarta, na kraju je bilo 2:0 (0:0) za tim iz prestonice.

Poveli su golom Lekija u 46. minutu, a nekih 15ak minuta kasnije isti fudbaler je uvećao prednost Herte na 2:0.

Do kraja nije bilo golova, te je Herta upisala važan trijumf na startu sezone.

Hofenhajm je dočekao Verder Bremen, izabranici najmlađeg trenera u Bundesligi Julijana Negelsmana slavili su sa minimalnih 1:0 (0:0).

Gol odluke postigao je hrvatski internacionalac Andrej Kramarić u 85. minutu.

Majnc je ugostio Hanover, a gosti su slavili sa 0:1 (0:0).

Pobedonsni pogodak postigao je iskusni Martin Harnik u 73. minutu na asistenciju Oštroleka.

U susretu koji je trebalo da bude najzanimljiviji, nije bilo dileme ko će upisati tri boda već nakon pola sata igre. Dortmund je savladao Verder sa 0:3 (0:2).

Gosti su poveli u 22. minutu, sjajan gol je postigao Kristijan Pulišić, mladi reprezentativac Amerike je još jednom demonstrirao da je sjajan tehničar, a njegovu majstoriju pogledajte u nastavku.

Samo pet minuta kasnije, Mark Bartra je izbegao ofsajd zamku, ali nije bio u preterano dobroj poziciji. On se ipak odlučio da šutira, uputio je fantastičan udaraca, te Koen Kastils nije imao nikakve šanse da sačuva svoju mrežu.

Konačan rezultat postavio je Obamejang u 60. minutu, na asistenciju Pulišića.

Podsetimo, na jučerašnjem otvaranju nove sezone je Bajern lako savladao Leverkuzen sa 3:1, više o tom susretu OVDE, a u nastavku pogledajte stanje na tabeli nakon šest odigranih mečeva prvog kola Bundeslige za sezonu 2017/18.