nedelja 10.09.2017.
17:28

Fudbaleri berlinske Herte dočekali su Verder iz Bremena na svom terenu u okviru trećeg kola nemačke Bundeslige.

bundesliga.com

Susret trećeg kola nemačkog šampionata između Herte i Verdera okončan je bez pobednika, na kraju je bilo 1:1 (1:0).

Herta je povela u 38. minutu, Esvajn je krenuo u prodor, oboren je ispred kaznenog prostora gostiju, ali je sudija pustio prednost kako je lopta stigla do Lekija. Ispostavilo se da je glavni arbitar bio u pravu, Leki se našao u izglednoj poziciji, koji je iskoristio na najbolji mogući način, domaćin je došao u prednost nakon njegovog udarca u bliži ugao.

Do kraja prvog dela igre nije bilo promene rezultata, a onda je Dilejni postigao lep gol u 59. minutu za 1:1. Danac je okrenut leđima ka golu prebacio loptu preko glave, na ivici kazenog prostora rivala, odbrana Herte je loše reagovala, pa je bivši fudbaler Kopenhagena uspeo da uputi udarac iz dobre pozicije, te je lopta odsela u mreži čuvara mreže domaće ekipe.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Herta je sada na devetom mestu tabele sa četiri osvojena boda, dok je Verder na 16. poziciji sa samo jednim osvojenim bodom.