subota 19.11.2016.
17:24

Velike pobede Šalkea i Kelna u Bundesligi. Slavio i Majnc.

Beta/Peter Steffen/dpa via AP

U derbiju Volfsburga i Šalkea nije bilo golova u prvom poluvremenu, a možemo reći da skoro nije bilo ni šansi.

Najbolju priliku u prvom poluvremenu je imao Rikardo Rodrigez, levi bek Volfsburga, koji je šutirao u 3. minutu iz slobodnog udarca, ali je njegov šut završio pored gola.

U drugom poluvremenu Šalke je imao nešto bolje prilike, jednu je Čupo-Moting propustio kada je šutirao glavom, a drugu je Dijego Benaljo odbranio Alesandru Šopfu.

Ipak, gosti stižu do sva tri boda golom Leona Gorecke u 81. minutu meča.

Igrao je i naš Matija Nastasić svih 90 minuta.

Jedan je završen bez golova, a to je meč Augsburga i Herte. Bio je poprilično izjednačen meč, obe ekipe nisu zaslužile više od jednog boda.

Gojko Kačar je igrao od 75. minuta.

U duelu Menhengladbaha i Kelna gosti su stigli do velike pobede, iako je domaćin zaslužio danas 3 boda.

Lars Štindl je uspeo u 32. minutu na asistenciju Traorea da postigne vodeći pogodak za Borusiju, ali je Modeste u drugom poluvremenu uspeo da postigne gol za izjednačenje.

Pobedu Kelnu donosi Rise u 1. minutu nadoknade.

Najzanimljivije je bilo u duelu Majnca i Frajburga, domaći su vodili sa 2:0 golovima Bungerta i Malija iz penala, ali je Grifo uspeo da smanji na 2:1. Beli donosi ponovo dva gola prednosti za svoj tim, da bi Petersen golom u 85. minutu gostima doneo novu nadu da mogu makar do boda. Ipak, domaći odnose čitav plen, pobedu je potvrdio i Onisivo u 5. minutu nadoknade.

Ignjovski je danas presedeo meč na klupi.

U duelu timova koji su zajedno ušli u Bundesligu prethodne sezone slavio je Ingolštat u gostima protiv Darmštata. Jedini pogodak za goste postigao je Hartman u 68. minutu meča.