BL - Preokret Bajerna sa igračem manje, kiks Šalkea!

subota 22.08.2015.
17:28

Aktuelni šampion Nemačke osvojio sva tri boda u Hofenhajmu, iako je u poslednjih dvadesetak minuta igrao sa desetoricom na terenu. Šalke samo do boda na svom terenu, Leverkuzen slavio u Hanoveru.

BETA/AP Photo/Kerstin Joensson

Utakmica drugog kola Bundeslige koja je ovog popodneva privukla najveću pažnju bilo je gostovanje minhenskog Bajerna ekipi Hofenhajma.

Posle silovitog starta i pobede od 5-0 nad Hamburgom u prvom kolu, Bajern je danas imao znatno više problema, ali je na kraju upisao novu pobedu

Ekipa Pepa Gvardiole je posle preokreta savladala Hofenhajm sa 2-1, a meč je završila bez isključenog Boatenga.

Tek što je utakmica počela, a lopta je već bila u Nojerovoj mreži! Posle samo devet sekundi igre, odbrana gostiju je ostavila Kevina Volanda samog ispred Nojera, što je fudbaler Hofenhajma iskoristio i doveo svoj tim u vođstvo - 1:0.

Dugo je trebalo Bavarcima da se oporave od ovog šokantnog početka, stvarali su šanse tokom prvog poluvremena, uglavnom preko Milera i Daglasa Koste, a na izjednačenje se čekalo do 41. minuta, kada se Miler najbolje snašao ispred Baumanovog gola i jednu odbijenu loptu prosledio u mrežu - 1:1.

U nastavku, domaći su imali sjajnu priliku da ponovo povedu u 73. minutu, kada je Boateng skrivio jedanaesterac i tom prilikom zaradio isključenje. Međutim, Polanski nije bio precizan sa bele tačke, njegov udarac je zaustavila stativa. Ostalo je 1-1.

Ipak, iako sa igračem manje, Bajern je u samom finišu pojačao pritisak, Levandovski je propustio dve velike prilike, zatim i Miler jednu, ali u 90. minutu Bajern konačno stiže do preokreta i pobede.

Ogroman posao je na desnoj strani odradio Daglas Kosta, na kraju je sjajno centrirao u ''srce'' šesnaesterca, gde je na pravomn mestu bio Robert Levandovski koji rutinski završava ovu akciju za konačnih 1-2!

Golove možete da vidite OVDE.

Uspešan na gostovanju bio je i Leverkuzen, koji je golom Čalhanoglua u 18. minutu savladao domaći Hanover sa 1-0.

Neprijatno je iznenadio Šalke, koji je na svom terenu igrao samo 1-1 sa novajlijom u ligi, ekipom Darmštata. Gosti su rano poveli, već u devetom minutu preko Rauha, a bod domaćima doneo je Draksler u drugom minutu drugog poluvremena.

Isti rezultat i u Kelnu, gde je gostovao Volfsburg. Coler je u 30. minutu doveo ''Jarčeve'' u vođstvo, a Volfsburg je poraza spasio Bendtner, izjednačujućim golom u 83.

Naš Miloš Jojić u domaćem timu je ušao u igru tek u 81. minutu meča.

Konačno, 1-1 i u Frankfurtu, gde je Ajntraht dočekao ekipu Augsburga, a u domaćem timu je naš Ignjovski takođe zaigrao tek u nastavku meča.