BL - Prekinuta Bajernova serija!

subota 06.02.2016.
20:29

U derbiju 20. kola Bundeslige, aktuelni šampion morao da se zadovolji jednim bodom na teškom gostovanju u Leverkuzenu.

BETA/AP Photo/Martin Meissner

U poslednjoj utakmici subotnjeg programa Bundeslige, Leverkuzen i Bajern su odigrali nerešeno, 0:0, što je tek drugi remi Bavaraca od početka sezone.

Ekipa Pepa Gvardiole je tako prekinula svoju seriju pobeda, ali i dalje ima velikih osam bodova više u odnosu na drugoplasirani Dortmund.

Posle nešto bolje igre Bajerna u prvom poluvremenu, Ćićarito je na drugoj strani u 53. minutu poslao projektil sa dvadesetak metara, ali lopta završava pored gola ekipe iz Minhena.

Deset minuta kasnije, posle akcije Komana, Tomas Miler je iz ''srca šesnaesterca'' imao svoju prvu priliku posle ulaska u igru.

Slična situacija se dogodila nešto kasnije, samo je ovog puta Daglas Kosta centrirao sa leve strane.

Ni Robert Levandovski zatim nije iskoristio jednu odličnu priliku, pa je domaćin uspeo da ''otkine'' bod favorizovanim Bavarcima.

Finiš meča obeležilo je isključenje Ćabija Alonsa, zbog drugog žutog kartona u 84. minutu meča, pa je Bajern završio derbi sa igračem manje na terenu.

Podsetimo, subotnje popodne obeležio je sve bolji Štutgart, čijem je trijumfu protiv Ajntrahta u Frankfurtu golom doprineo i naš Filip Kostić. Opširnije o tome čitajte OVDE.