BL - Poraz Šalkea, minimalac Dortmunda, Mijat iznudio penal...

subota 27.08.2016.
17:34

Ovog popodneva odigrana većina utakmica prvog kola Bundeslige. Dortmund očekivano upisao sva tri boda na svom terenu, uspešan i Ajntraht našeg Mijata Gaćinovića. Šalke startovao porazom.

BETA/AP Photo/Martin Meissner

Fudbaleri Dortmunda pobedom su započeli novu sezonu, i to na svom terenu u duelu sa ekipom Majnca.

Bilo je 2:1 za ''Milionere'', oba gola postigao je Obamejang, ali i za jedan i drugi velike zasluge ima i Andre Širle.

Prvo je u 17. mintu Širle odlično centrirao sa leve strane za Obamejanga, da bi u finišu meča, u 89. minutu, iznudio jedanaesterac koji je Obamejang pretvorio u svoj drugi pogodak i definitivno rešio pitanje pobednika.

Ipak, do kraja je bilo vremena da Jošinori Muto postigne počasni gol za goste, a posle odličnog prodora i centaršuta De Blazisa - 2:1.

Prva tri boda u novoj sezoni osvojio je i Volfsburg, ali kao gost protiv Augsburga, rezultatom 2:0.

Na vodeći gol čekalo se 35 minuta, kada je pojačanje iz Štutgarta, Danijel Didavi doveo ''Vukove'' u vođstvo. Slično kao u Dortmundu, neizvesnost je trajala do 89. minuta, kada je Rodrigez stavio tačku, postavivši konačnih 0:2.

I naš Filip Kostić je, poput svog doskorašnjeg saigrača Didavija, danas imao zvanični bundesligaški deb u novom klubu, ali je njegov Hamburg morao samo da se zadovolji bodom protiv Ingolštata.

Kostić je odigrao svih 90 minuta u domaćem timu koji je poveo u 29. minutu golom Vuda. Konačnih 1:1 postavio je Hinterser desetak minuta pre kraja meča.

U Frankfurtu zanimljiv meč, ali samo jedan gol. Postigao ga je Aleks Mejer već u 13. minutu, za sva tri boda ekipe Ajntrahta protiv Šalkea.

Mogao je isti igrač da se u strelce upiše i u 68. minutu, kada je naš Mijat Gaćinović iznudio penal posle odličnog prodora po levoj strani, ali Mejer nije bio precizan sa bele tačke.

Nešto kasnije domaći su ostali i bez isključenog Hektora, ali su sa igračem manje na terenu uspeli da sačuvaju ovaj rezultat i izbore vredan trijumf.

Naš Matija Nastasić je poraz svog Šalkea odgledao sa klupe za rezeve.

Konačno, Keln je na svom terenu bio bolji od Darmštata, golovima Risea u 11. i Modestea u 61. minutu meča. Ovaj duel obeležio je i prekid početkom drugog poluvremena, zbog nevremena, ali je meč ubrzo nastavljen i bez problema priveden kraju.

Naš Miloš Jojić je odigrao poslednja tri minuta, dok je Filip Mladenović ostao na klupi do kraja utakmice.