17:32

Fudbaleri RB Lajpciga savladali su ekipu Frajburga na svom terenu u okviru drugog kola nemačke Bundeslige.

EPA/FILIP SINGER

Lajpcig je na "Red Bul Areni" slavio rezultatom 4:1 (0:1).

Gubili su domaći nakon 45 minuta igre sa 0:1, strelac gola za goste bio je Niderlehner.

Ipak, rapsodija ekipa Lajpciga u nastavku. Izjednačili su već u 48. minutu, strelac je bio Timo Verner.

Samo sedam minuta kasnije, preokret. Vili Orban postiže gol na astitenciju Ogustana.

Igrao se 71. minut, kada je Verner postigao drugi gol, drugu asistenciju upisao je bivši fudbaler Pari sen Žermena Žan-Kevin Ogustan.

Konačan rezultat postavio je u 80. minutu talentovani Portugalac Bruma, na asistenciju Halštenberga.

Gosti su samo minut kasnije ostali sa igračem manje, kako je Hofler dobio drugi žuti karton.

Lajpcig je tako upisao prvi trijumf ove sezone, sedmi su na tabeli, dok je Frajburg ostao sa samo jednim bodom iz prvog kola.