BL - Novi kiks Volfsburga, Štutgartu ni Kostić ne pomaže!

subota 02.05.2015.
17:35

U prvih šest današnjih mečeva 31. kola Bundeslige, najviše uzbuđenja bilo je u Gelzenkirhenu, gde je Šalke preokretom u finišu uspeo da osvoji sva tri boda protiv Štutgarta, koji je sve bliži ispadanju. Volfsburgu samo bod protiv Hanovera, remizirao i Dor

Beta/AP Photo/Michael Probst

Poslednjeplasirani Štutgart bio je na pragu velikog uspeha na gostovanju Šalkeu, čime bi znatno uvećao svoje šanse za opstanak u Bundesligi. Ali, i pored vođstva koje je ''Švabama'' doneo naš Filip Kostić početku drugog poluvremena (gol pogledajte OVDE), Šalke je do kraja meča uspeo da napravi potpuni preokret i slavi sa 3-2.

Prvo poluvreme obeležili su Huntelar i Harnik svojim golovima, Kostić je doneo preokret Štutgartu, ali onda sledi furiozni finiš domaćina. Prvo je Huntelar svojim drugim golom izjednačio na 2-2 u 78. minutu, da bi sva tri boda Šalkeu doneo Klajn, autogolom u 89. minutu.

Volfsburg je u sve slabijoj formi kako se sezona bliži kraju. Danas su ''Vukovi'' na svom terenu igrali samo 2-2 protiv Hanovera, što im je već treća utakmica bez pobede. Golovima Dosta i Perišića, Volfsburg je posle prvog poluvremena vodio 2-0, ali su u nastavku Brijan u 47. i Sane u 58. minutu doneli izjednačenje i bod ekipi Hanovera.

Remizirao je i Dortmund, koji je posle trijumfa nad Bajernom i plasmana u finale Kupa Nemačke danas igrao 1-1 na gostovanju Hofenhajmu.

Voland je u 33. minutu doneo vođstvo Hofenhajmu, a samo dva minuta kasnije je izjednačio Humels.

Neven Subotić je odigrao ceo meč za ''Milionere'', a Miloš Jojić je svih 90 minuta presedeo na klupi.

Veoma važan korak ka opstanku napravio je Paderborn, koji je kao gost savladao Frajburg sa 1-1. Augsburg i Keln su igrali bez golova, a Verder je na svom terenu savladao Ajntraht sa 1-0, golom Zelkea u 66. minutu.

Goloev sa današnjih mečeva možete da pogledate OVDE.