Još jedna pobeda Volfsburga i još jedna fenomenalna partija fudbalera koji je bukvalno ''eksplodirao'' ove sezone.

Beta/AP Photo/Frank Augstein

Ekipa Volfsburga nastavlja da ređa pobede u Bundesligi i da na vrhu tabele prati aktuelnog šampiona Bajern iz Minhena.

Popularni ''Vukovi'' su večeras ostvarili 14. trijumf od početka bundesligaške sezone, a junak pobede je ponovo bio Bas Dost, najbolji strelac Volfsburga ove sezone.

Volfsburg je večeras na svom terenu savladao Hertu sa 2-1, a Dost je postigao oba gola, prvi u 10, a drugi u 74. minutu utakmice, pa je na listi strelaca stigao do brojke od 11 postignutih golova.

Nadu Herti da može da izbegne poraz dao je Šiber u 30. minutu, ali njegov gol nije bio dovoljan da tim iz Berlina večeras priredi iznenađenje.

Golove iz Volfsburga možete da pogledate OVDE.

Ranije danas, fudbaleri Hamburga odigrali su na svom terenu nerešeno 1:1 sa Borusijom Menhengladbah, u 22. kolu nemačke Bundeslige.

Domaćin je vodio od 73. golom Zoltan Štibera, ali je izjednačenje i bod gostima u trećem minutu sudijske nadoknade vremena doneo Branimir Hrgota.

Hamburg je 14. na tabeli sa 24 boda, dok je Borusija treća sa 37.