BL - Nastasiću bod u Augsburgu

nedelja 05.04.2015.
17:30

Pretposlednja utakmica 27. kola Bundeslige odigrana je u Augsburgu, gde je Šalke uspeo da dođe do jednog boda.

Beta/AP Photo/Martin Meissner

Duel direktnih rivala za plasman peto mesto u Bundesligi i u grupnu fazu Lige Evrope završen je bez pobednika i bez golova, 0-0.

Augsburg je pred svojim navijačima imao odličnu priliku da se učvrsti na toj poziciji i značajnije odmakne Šalkeu, ali posle ovakvog epiloga, razlika je ostala ista -  bod u korist gotujuće ekipe u današnjem susretu.

Kad je sama utakmica u pitanju, viđeno je nekoliko prilika na obe strane, Bobadilja je bio najveća pretnja gostima iz Gelzenkirhena, dok su na drugoj strani šanse propuštali Matip u prvom, a Huntelar i Boateng u drugom poluvremenu.

Naš reprezentativac Matija Nastasić je i ovog puta odigrao svih 90 minuta u ekipi Šalkea, dok na drugoj strani NIkola Đurđić nije bio u konkurenciji za sastav tima.

Ovo kolo kompletiraće Herta i Paderborn, od 17:30h.