BL - Moćni Dortmund, kiks Bajerna, još traje trka za titulu!

subota 30.04.2016.
17:27

Iako su mnogi to očekivali, u Bundesligi danas nije okončana trka za titulu. Dortmund se primakao na pet bodova zaostatka!

BETA/AP Photo/Martin Meissner

Pobeda u današnjem meču protiv Menhengladbaha mogla je da označi šampionsko slavlje ekipe Bajerna, ali umesto toga, ekipa Pepa Gvardiole je uspela da osvoji samo bod - 1:1 u Minhenu!

A sve je počelo onako kako su domaći želeli.

Samo šest minuta bilo je dovoljno ekipi Bajerna da postigne vodeći gol, a to se dogodilo posle kornera za domaće sa desne strane. Na ubačenu loptu u kazneni prostor najpre je reagovao Kimih, koji je praktično asistirao Tomasu Mileru, a ovaj iz neposredne blizine prosledio loptu u mrežu - 1:0.

Međutim, kako je meč odmicao, gosti su postajali sve konkretniji, pa je tako Andre Han u 39. minutu odlično šutirao posle centaršuta sa leve strane, ali je Nojer odlično reagovao.

Mogao je i Miler u dva navrata do kraja poluvremena da duplira vođstvo Bajerna, ali je ostala na snazi minimalna prednost domaćih, sve do 72. minuta utakmice.

Tada je usledio šok za domaće navijače, pošto je ekipa Menhengladbaha izvela odlično akciju kroz sredinu, Han je umakao Benatiji i preciznim šutem u donji levi ugao savladao Manuela Nojera - 1:1.

Za to vreme, u Dortmundu nije bilo neizvesnosti. Razigrani ''Milioneri'' su potpuno deklasirali ''Vukove'' iz Volfsburga, isprativši ih sa pet lopti u mreži - 5:1!

Ovaj meč je imao neprijatnu uvertiru za Matsa Humelsa, o čemu možete opširnije da čitate OVDE, ali to nije poremetilo domaći tim što se videlo već u prvih desetak minuta.

Naime, Šinđi Kagava je u sedmom minutu realizovao akciju domaćih koja je tekla po levoj strani, da bi samo dva minuta kasnije asistirao Adrijanu Ramosu, koji pogađa za 2:0!

Tim rezultatom  je okončano prvo poluvreme, a u drugom je usledio nastavak ove Dortmundove kanonade. Marko Rojs je u 60. minutu postigao treći gol i otklonio sve dileme oko pobednika, da bi potom Obamejang u 77. i 78. minutu svojim golovima dotukao goste iz Volfsburga.

Jedino što su ''Vukovi'' do kraja uspeli, jeste počasni gol koji je postigao Andre Šurle u 86. minutu meča.

Bodove nade u borbi za opstanak osvojio je Ajntraht, na gostovanju ekipi Darmštata. Ekipa iz Frankfurta, u čijim redovima je prvo poluvreme odigrao i naš ''zlatni Orlić'' Mijat Gaćinović, slavila je posle preokreta u drugih 45 minuta rezultatom 2:1.

Darmštat je poveo već u 12. minutu golom Vrančića, ali su problemi za njih počeli koji minut kasnije, kada je zbog povrede morao van igre naš defanzivac Slobodan Rajković.

Iznudili su domaći i penal u 20. minutu, ali Vagner nije uspeo da ga realizuje.

U nastavku, potpuni preokret. Prvo je Hasebe u 56. minutu izjednačio, a pobedonosni gol za Ajntraht postigao je Ajgner u 83. minutu utakmice - 1:2.

Seriju loših rezultata konačno je prekinuo i Šalke, koji je kao gost savladao posledenjeplasirani Hanover sa 3:1.

Trijumf gostiju najavio je Čupo-Moting, izjednačio je Sobieh već u 20. minutu, ali do kraja su pobedu Šalkeu osigurali Huntelar i Šopf - 1:3.

Golova jedino nije bilo u duelu Majnca i Hamburga, a znatno bliži opstanku od danas je i Hofenhajm koji je na svom terenu slavio protiv Ingolštata sa 2:1.

Gosti su rano poveli, ali je ekipa Hofenhajma uspela da preokrene rezultat golovima Uta i Amirija u finišu meča - 2:1.