subota 31.10.2015.
17:28

Nove pobede Dortmunda i Menhengladbaha, kiks Šalkea na svom terenu.

BETA/AP Photo/Joerg Sarbach

Ekipa Dortmunda učvrstila se na drugom mestu bundesligaške tabele, pošto je danas slavila na gostovanju u Bremenu, rezultatom 3-1.

Popularni ''Milioneri'' su do vođstva stigli već u devetom minutu golom Marka Rojsa, da bi nešto kasnije Uđa doneo izjednačenje Verderu.

U finišu prvog poluvremena, Mhitarijan je vratio prednost gostima, da bi u 72. minutu asistirao Rojsu za konačnih 1:3.

Ovo je treća uzastopna pobeda Dortmunda u Bundesligi, a Menhengladbah je upisao čak šesti uzastopni trijumf posle pet startnih poraza!

''Koltovi'' su danas, takođe kao gosti, savladali Hertu u Berlinu rezultatom 4-1. Ključni period meča bio je onaj od 26. do 28. minuta, kada su gosti dva puta zatresli mrežu Jarštajna, preko Venta i Rafaela.

U nastavku, Džaka je iz penala u 54. minutu povisio na 3-0, a počasni gol za domaće postigao je Baumjohan, takođe sa bele tačke.

A da pobedea Menhengladbaha bude još ubedljivija, potrudio se Nordtvajt u nadoknadi vremena, za konačnih 1:4.

Miloša Jojića ponovo nije bilo na terenu u ekipi Kelna, koja je na svom terenu igrala bez golova, 0-0, sa Hofenhajmom.

Za razliku od Kelna, revija golova viđena je u Augsburgu, gde je Partizanov rival u Ligi Evrope igrao nerešeno, 3-3 sa ekipom Majnca.

Gosti su poveli sa 2-0 golovima Muta u 18. i 30. minutu, a preokret je najavio Verhag iz penala u 42. minutu.

Ja-Čeol Ko je u 50. minutu izjednačio na 2-2, da bi Bobadilja u 81. doveo Augsburg na prag pobede.

Ipak, u samom finišu ponovo na scenu stupa Jošinori Muto i svojim het-trikom donosi bod Majncu - 3:3.

I na kraju, iznenađenje u Gelzenkirhenu, gde je Šalke remizirao sa Ingolštatom - 1:1. Gosti su dugo vodili golom Levelsa, da bi u 77. izjednačio Sane, za konačnih 1-1.

Derbi se igra večeras, duel Volfsburga i Leverkuzena od 18:30h.