BL - Ljudi, hoće li neko zaustaviti Obamejanga i Ćićarita?

subota 30.01.2016.
17:23

Fantastična forma ove dvojice, igraju prosto neverovatno ove sezone. Po dva gola su postigli i u ovom kolu.

Beta/AP Photo/Martin Meissner

Da krenemo od utakmice između novog Bundesligaša, Darmštata, i Šalkea. Gosti su došli kao blagi favoriti, a na kraju su sasvim zasluženo slavili pošto su pokazali klasu u odnosu na današnjeg domaćina.

Klas Jan Huntelar je u 43. minutu proigrao Maksa Mejera nakon čega je jedan od najtalentovanijih fudbalera Nemačke savladao golmana domaćih za 1:0. Početkom drugog poluvremena sve je bilo rešeno, a gol je postigao Leroj Sane, takođe fudbaler koji je veoma tražen na evropskom tržištu.

Šalke je na ovom meču mogao da dođe do još kojeg gola, ali nisu imali sreće, domaći su čak i dobro prošli.

Za Darmštat je igrao Slobodan Rajković.

U meču Augsburga i Frankfurta nije bilo golova, a najzanimljivije je bilo u meču Verdera i Herte.

Sjajno igraju momci iz prestonice ove sezone, drže treće mesto, a nakon prvog poluvremena na ovoj utakmici su vodili sa 2:0 golovima Daride i Platenharta.

Smanjili su domaći iz Bremena u 67. minutu na 2:1, da bi Kalu uspeo u 71. minutu da poveća prednost Herte na, činilo se tada, nedostižnih 3:1.

Ipak, Klaudio Pizaro iz penala i Garsija na asistenciju Junuzovića uspeli su da postignu dva gola od 75. do 77. minuta čime su postavili konačan rezultat - 3:3.

Leverkuzen je bez nekih velikih problema savladao Hanover kod kuće sa 3:0 golovima Štefana Kislinga i Havijera Ćićarita Ernandeza (2). Kisling je postigao gol na asistenciju Čalhanoglua u prvom poluvremenu, dok je Ćićarito bio siguran nakon dosuđenog penala u 62. minutu čime je postigao svoj 13. gol u sezoni Bundeslige. Do 14. je stigao na dva minuta do kraja, ponovo je bio snalažljiviji od odbrane gostiju, postavio je tako konačan rezultat - 3:0.

Za kraj, Borusija iz Dortmunda se mučila protiv Ingolštata, Ramos i Obamejang su promašivali svoje prilike u prvom poluvremenu, da bi otpor gostiju bio slomljen tek pred kraj susreta, u 77. minutu.

Možda i ne treba da vam pišemo ko je strelac tog gola. Naravno, Obamejang.

Do kraja je Borusija uspela da postigne još jedan gol i to u 86. minutu, a strelac je bio, naravno, Obamejang.

Augsburg - Frankfurt 0:0
Leverkuzen - Hanover 3:0
Dortmund - Ingolštat 2:0
Verder - Herta 3:3
Darmštat - Šalke 0:2