BL - Leverkuzenu derbi, Šalke tone!

subota 21.03.2015.
20:28

Poslednji subotnji meč 26. kola Bundeslige odigran je u Gelzenkirhenu, gde je Leverkuzen kao gost savladao domaći Šalke.

Beta/AP Photo/Martin Meissner

U duelu ekipa koje su doskora predstavljale Nemačku u Ligi šampiona, slavili su ''Farmaceuti'' iz Leverkuzena.

Ekipa Rodžera Šmida večeras je nastavila sjajnu rezultatsku seriju, savladavši domaći Šalke rezultatom 1-0.

Ovo je bila četvrta uzastopna pobeda Leverkuzena u Bundesligi, i to četvrta bez primljenog gola.

Čovek odluke bio je Karim Belarabi, koji je u 35. minutu meča krunisao odličnu akciju gostiju i snažnim i preciznim udarcem iskosa sa leve strane, poslao loptu pod prečku golmana Velenrojtera.

Taj gol možete da vidite OVDE.

Imali su domaći dovoljno vremena da izbegnu poraz, ali Fuhs i Huntelar u drugom poluvremenu nisu uspeli da iskoriste izgledne prilike.

U finišu je pobeda Leverkuzena čak mogla da bude i ubedljivija, ali Belarabi i Kastro nisu bili precizni.

Šalke je tako pokvario utisak posle pobede u Madridu nad Realom od 4-3 i sada je na petom mestu na tabeli sa 39 bodova. ''Farmaceuti'' su treći sa 45 bodova.

Dodajmo još i da je naš repreezentativac Matija Nastasić odigrao svih 90 minuta u ekipi Šalkea.

A izveštaj sa popodnevnih mečeva možete da čitate OVDE.