subota 26.08.2017.
17:25

U okviru drugog kola Bundeslige, od 15 sati i 30 minuta odigrano je pet duela.

Epa/Joerg Koch

Bajern je upisao i drugi trijumf na startu šampionata, sada su bili bolji od Verdera sa 0:2 (0:0).

Najbolje prilike za "Bavarce" su u prvih 45 minuta propustili Toliso i Roben, Francuz je pogodio prečku, dok je udarac Holanđanina završio tik pored stative.

U nastavku, igrao se 64. minut kada je Anćeloti umesto Robena na teren poslao Komana, a to kao da je razmrdalo aktuelne šampione.

Francuz je osam minuta kasnije izlomio čuvara na desnoj strani, poslao prizeman centaršut ka Levandovskom, koji "štiklom" matira golmana Verdera za 1:0.

Samo tri minuta kasnije, sjajan prodor Poljaka, ušao je u kazneni prostor rivala, a kada se činilo da mu je lopta pobegla, Leva uspeva da uputi udarac, lopta prolazi kroz noge najpre defanzivcu domaće ekipe, a potom i golmanu Verdera, 2:0 za Bajern.

Do kraja nije bilo golova, te su "Bavarcu" upisali još jedan trijumf na startu nove sezone.

Volfsburg je nakon uvodnog poraza od Dortmunda na svom terenu, slavio u gostima Frankfurtu sa 0:1 (0:1).

Strelac jedinog gola bio je Danijel Didavi u 22. minutu susreta. Gilavogui je centrirao sa desne strane, a na pravom mestu se našao Didavi koji trese mrežu Ajtrahta za ispostaviće se pobedu svog tima.

Štutgart je upisao trijumf na svom drugom meču po povratku u najviši rang, savladali su Majnc na svom terenu sa 1:0 (0:0).

Strelac pobedonosnog gola bio je bivši reprezentativac Nemačke Holger Badštuber u 53. minutu, njegov pogodak možete pogledati OVDE.

Imali su šansu domaći i da uvećaju prednost sa kreča u 80. minutu, ali je Teodor promašio jedanaesterac.

Augsburg je izvukao bod kod kuće protiv Menhengladbaha u 89. minutu, na kraju je bilo 2:2 (1:2).

Poveli su već u prvom minutu preko Finbogasona, ali je Gladbah okrenuo golovima Zakarije u sedmom i Venta u 30. minutu.

Bod Augsburgu golom u smiraj susreta donosi Kordova.

Intersantno je bilo i na "Baj Areni", Leverkuzen i Hofenhajm su odigrali 2:2 (1:0).

Poveli su "Farmaceuti" u 32. minutu, Vendel je bio precizan sa kreča.

Nakon samo dva minuta u nastavku, Kramarić poravnava, ali samo 120 sekundi kasnije Belarabi vraća prednost domaćoj ekipi.

Konačan rezultat postavlja Jut u 70. minutu susreta.