petak 03.03.2017.
22:22

Drugoplasirani tim nemačkog šampionata upisao je četvrti remi u tekućoj sezoni i time omogućio minhenskom Bajernu da novom pobedom uveća prednost.

Epa/Christian Bruna

Prva utakmica 23. kola nemačkog fudbalskog šampionata odigrana je na "WWK Areni" u Augsburgu gde je domaći sastav odmerio snage sa najvećim hitom "Starog kontinenta" u tekućoj sezoni.

Fudbaleri Augsburga "sapleli" su RB Lajpcig i omogućili minhenskom Bajernu da eventualnim trijumfom nad Kelnom dodatno uveća prednost nad drugoplasiranom ekipom Bundeslige.

Jako interesantna utakmica prepuna žara završena je remijem rezultatom 2:2 (1:1) koji će više zadovoljiti ekipu Augsburga koja se nalazi u donjem delu tabele.

Domaći su od 19. minuta vodili golom Konstantinosa Stafilidisa, ali je RB Lajpcig vrlo brzo poravnao rezultat preko Tima Vernera. Na startu drugog poluvremena gosti stižu do potpunog preokreta golom Marvina Kompera, a konačan rezultat postavio je Martin Hintereger na isteku sat vremena igre.

Moglo je da bude još golova u večerašnjem meču pošto su obe ekipe ulazile u dobre šanse, ali je na kraju plen podeljen što je rezultat koji odgovara Bajernu i pratiocima RB Lajpciga.

Srpski internacionalac Gojko Kačar proveo je svih 90 minuta na terenu i dao svoj doprinos u remiju koji je ostvario njegov tim.