17:24

Odlična ekipa Menhengladbaha sve čvršće je u samom vrhu tabele Bundeslige, posle današnjeg trijumfa nad Hofenhajmom u 10. kolu.

Beta/AP Photo/Frank Augstein

Posle 10. kola Bundeslige, Bajern i Menhengladbah su jedine neporažene ekipe u ovoj sezoni.

''Koltovi'' su danas upisali peti trijumf, nad Hofenhajmom na svom terenu, rezultatom 3-1 i na taj način se ponovo pridružili Volfsburgu na deobi drugog mesta na tabeli.

Trijumf Menhengladbaha je najavio Han, vodećim golom u 12. minutu posle odličnog prodora Hermana po levoj strani.

Hofenhajm je uzvratio golom Modestea na isteku prvih pola sata igre, posle lepe akcije gostiju, ali samo dva minuta kasnije viđena je još jedna sjajna saradnja Hana i Hermana.

Ovog puta je Han bio u ulozi asistnta, a Herman je realizovao ovu akciju za vođstvo domaćih od 2-1 na poluvremenu.

Sve dileme oko pobednika rešene su u sedmom minutu nastavka, kada je Herman bio najsnalažljiviji pred golom gostiju, posle slobodnog udarca za domaće i odbijene lopte golmana Hofenhajma Baumana.

Do kraja, Menhengladbah je sačuvao ubedljivo vođstvo i upisao novu pobedu.