BL - Klopu se "drma" klupa, i Verder je bolji od Borusije!

subota 20.12.2014.
17:23

Priče da će Jirgen Klop dobiti otkaz biće sve češće, naročito nakon poraza od direktnog konkurenta u borbi za opstanak. Tri nerešena rezultata danas, pobedio i Augsburg.

Beta/AP Photo/Frank Augstein

Ekipa Borusije iz Dortmunda i dalje je u centru pažnje u Nemačkoj, ali ne zbog dobrih rezultata već zbog veoma loše forme u Bundesligi ove sezone.

Danas su igrali takođe protiv posrnulog giganta, Verdera iz Bremena, a kada igraju ove dve ekipe jasno je bilo da ćemo gledati dosta golova.

Tako je i krenulo, već na samom startu utakmice videli smo prvi gol, i to u mreži Langeraka.

Dobio je Zelke sjajnu loptu od Garsije, izašao sam 1 na 1 sa golmanom Langerakom, a nakon toga je sjajnim plasiranim udarcem doveo svoju ekipu u vođstvo od 1:0, a to je rezultat sa kojim se otišlo na odmor.

Odmah je Klop menjao, umesto Sebastijana Kela ušao je Kagava, što je značilo da ćemo gledati nešto ofanzivniju Borusiju.

Tako je i bilo, ali napadi ove ekipe su bili jalovi, za razliku od domaćih koji su nakon 15-ak minuta drugog dela igre povisili na 2:0.

Bila je to tečna kontra ekipe Verdera, danas raspoloženi Zelke je prošao po desnoj strani, uputio sjajan centaršut u šesnaesterac gde je bio Bartels koji povećava na 2:0.

Ipak, samo 7 minuta je trebalo Borusiji da se vrati u igru.

Nakon kornera koji je izveo Gundogan na mestu je bio Humels koji šalje loptu u mrežu iz blizine, 2:1.

Kagava je propustio osličnu priliku u 78. minutu kada je iz blizine pucao nebu pod oblake, bila je to druga šansa za ovog fudbalera od kako je ušao u igru, a napadi Borusije su bili sve žešći.

Srpski internacionalci nisu igrali na ovom meču.

Germany Soccer Bundesliga

Dve ekipe koje su odlično počele šampionat, Augsburg i Menhengladbah, odigrale su jednu veoma zanimljivu utakmicu gde smo videli preokret domaće ekipe.

Kruze je doveo goste u vođstvo iz penala, da bi u 20. minutu Fojlner izjednačio rezultat nakon što mu se lopta srećno odbila od Altintopa.

Pobedu ekipi Augsburga doneo je Bobadilja neodbranjivim udarcem sa 10-ak metara pod samu prečku.

Šalke je sa Hamburgom, kao i Štutgart sa Paderbornom odigrao veoma lošu utakmicu, bez postignutih golova, a za "Švabe" je igrao i Filip Kostić, ali tek od 75. minuta.

Leverkuzen je odigrao sa Frankfurtom samo 1:1, čak su i gubili skoro celu utakmicu. Ipak, sjajni Belarabi je doneo bod svojoj ekipi sjajnim udarcem sa ivice šesnaesterca.