subota 05.03.2016.
20:26

Veliki derbi 25. kola Bundeslige odigran večeras u Dortmundu završen je bez pobednika.

Beta/AP Photo/Martin Meissner

Fudbaleri Bajerna iz Minhena zadržali su pet bodova prednosti na vrhu tabele, pošto su u 25. kolu Bundeslige igrali bez golova, 0:0, protiv glavnog konkurenta u borbi za titulu, ekipe Dortmunda.

U impresivnoj atmosferi, pred više od 81.000 gledalaca, nedostajali su samo golovi, a prilike su imali i jedni i drugi.

Prvu je za Bajern propustio Tomas Miler u šestom minutu meča, da bi na drugoj strani Nojer šest minuta kasnije odličnom intervencijom zaustavio pokušaj Obamejanga.

U 20. minutu nova šansa za domaće, ovoga puta preko Durma, ali lopta odlazi pored gola.

A onda, stopostotna prilika za Daglasa Kostu, koji je izbio sam ispred golmana Burkija, ali golman ''Milionera'' sjajno interveniše.

U nastavku meča, najbolju priliku za Bajern imao je i Arturo Vidal u 64. minutu, ali je Burki ponovo odlično reagovao, ovog puta uz pomoć prečke.

Ostalo je 0:0, pa je Bajern ostao na ''plus pet'' u odnosu na večerašnjeg rivala.

Šansa Obamejanga i sjajna odbrana Manuela Nojera.

Stopostotna prilika Daglasa Koste u prvompoluvremenu...