BL - Kagava sprečio krađu, "Milioneri" prišli Bajernu!

subota 05.12.2015.
20:27

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda slavili su u derbi susretu 15. kola nemačke Bundeslige i smanjili zaostatak u odnosu na vodeći Bajern zahvaljujući današnjem porazu šampiona.

BETA/AP Photo/Michael Sohn

Borusija iz Menhengladbaha omogućila je imenjaku iz Dortmunda da večeras igra za smanjenje bodovnog zaostatka za vodećim Bajernom što su "Milioneri" oberučke prihvatili.

Drugoplasirana ekipa nemačke Bundeslige slavila je u derbi susretu 15. kola nad Volfsburgom i tako smanjila zaostatak za vodećim Bajernom koji je u subotu pretrpeo prvi poraz u sezoni.

Izuzetno uzbudljiva utakmica završena je rezultatom 2:1 (1:0) za Borusiju iz Dortmunda iako je u 90. minutu gostujući sastav vodio sa 1:0.

Vođstvo "Milionerima" doneo je Marko Rojs u 32. minutu meča a rezultat koji je u tom momentu postavio nemački reprezentativac ostao je na snazi sve do poslednjeg minuta regularnog toka susreta kada je na scenu stupio sudija Tobijas Štiler.

Ne može se reći da "Vukovi" svojom igrom nisu zaslužili pogodak ili bod ali im je sudija u 90. minutu bukvalno poklonio penal koji nije postojao. Precizan sa bele tačke bio je Rikardo Rodrigez ali tu nije bio kraj.

Da velika nepravda bude ispravljena postarao se Šinđi Kagava u 93. minutu meča golom kojim je doneo trijumf Borusiji iz Dortmunda i smanjenje bodovnog zaostatka za Bajernom.