nedelja 02.04.2017.
17:31

Ekipa Ingolštata zadržala je kakvu-takvu nadu u borbi za opstanak u Bundesligi, posle današnjeg trijumfa u duelu sa Majncom.

Beta/AP Photo/Matthias Schrader

Pretposlednja utakmica 26. kola Bundeslige odigrana je danas na ''Audi Sportparku'', gde je domaći Ingolštat savladao ekipu Majnca rezultatom 2:1.

U protekla četiri kola Ingolštat je osvojio samo jedan bod i nalazi se na pretposlednjem mestu na tabeli. Današnjim trijumfom nije uspeo da tu poziciju popravi, ali je pokazao i da se u preostalih osam kola neće predati kada je opstanak u pitanju.

Domaći su poveli već u 10. minutu meča, pogotkom Bregerija  i tu prednost su zadržali sve do 71. minuta, kada je Matip postigao autogol.

Ipak, samo dva minuta kasnije, Hadergjonaj je vratio prednost Ingolštatu i postavio konačnih 2:1.

Ingolštat sada ima 22 boda na 17. mestu, sedam manje od Augsburga, Majnca i Volfsburga.

Inače, Volfsburg večeras od 17:30h gostuje u Leverkuzenu, u poslednjoj utakmici ovog kola.