nedelja 13.09.2015.
19:35

Četvrto kolo Bundeslige kompletirano je utakmicom između Šalkea i Majnca u Gelzenkirhenu.

BETA/AP Photo/Martin Meissner

Fudbaleri Šalkea ostvarili su večeras drugu pobedu u Bundesligi ove sezone, pošto su na svom terenu savladali Majnc rezultatom 2-1.

Domaći su posle samo četiri minuta igre iznudili jedanaesterac, ali ga u gol nije pretvorio napadač Šalkea Klas Jan Huntelar.

Ipak, ono što se nije dogodilo tada, jeste u 37. minutu, kada je Matip konačno doveo Šalke u vođstvo od 1-0.

To vođstvo domaćih je potrajalo svega pet minuta, pošto je Mali u 42. minutu realizovao brzu kontru gostiju, za izjednačenje na 1-1.

Ipak, u nastavku stvari dolaze na svoje mesto, a za to se potrudio Huntelar, koji se pobedonosnim golom u 61. minutu iskupio za promašeni penal na startu meča - 2:1.

Šalke se ovom pobedom probio na deobu četvrtog mesta sa sedam bodova, a Majnc je ostao na desetoj poziciji sa bodom manje.

Podsetimo, ranije danas je Verder kao gost savladao ekipu Hofenhajma sa 3-1.